Zamknij
REKLAMA

Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej

07.00, 05.04.2022 KL
Skomentuj Fot. powiatwejherowski/fb
REKLAMA

W Kielnie 2 kwietnia br. odbył się XIV Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim zgromadził blisko 300 wykonawców. W tym roku w repertuarze znalazły się również utwory Stanisława Kwiatkowskiego - pomorskiego kompozytora.

W minioną sobotę w kościele Św. Wojciecha w Kielnie odbył się Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Edycja XIV konkursu odbyła się po dwóch latach przerwy. W tym roku w repertuarze znalazły się również utwory Stanisława Kwiatkowskiego - pomorskiego kompozytora.

Do Kielna przybyło 13 chórów z całej Polski, aby wykonać Pieśni Pasyjne - tradycyjne utwory wywodzące się ze średniowiecza, renesansu aż po współczesność, przepełnione zadumą, opisujące misterium Męki Pańskiej, wykonywane w okresie Wielkiego Postu. Chór Pasja z Kościerzyny wykonał jedną z pieśni, która była interpretacją średniowiecznej wielkopostnej pieśni i powstała dla uczczenia Drzewa Krzyża świętego, w języku kaszubskim. W konkursie wziął udział chór Archikatedry Oliwskiej, który założony został ponad 118 lat temu i towarzyszy największym uroczystościom liturgicznym archidiecezji gdańskiej.

Nagrodzeni:

  • Zdobywcą Grand Prix Festiwalu został Chór „Cartusia” z Kartuz.
  • Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu przewodniego zdobył Żeński Chór Kameralny „Cantate Corde” z Gdyni
  • Najlepszym dyrygentem festiwalu została Agnieszka Sowa, która prowadzi Chór Akademicki Politechniki Bydgoskiej.
  • Nagroda Starosty Wejherowskiego trafiła do Chóru Mieszanego „Laudate Dominum” z Wejherowa. Nagroda została wręczona za propagowanie muzyki sakralnej.

Źródło: powiatwejherowski/fb

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%