Zamknij
REKLAMA

Tomik wierszy Leszka Glazy

12.00, 26.05.2022 M. F.
Skomentuj fot. UM Wejherowo
REKLAMA

Na kartkach w tomiku „Dwa Światy” zostały spisane głębokie przemyślenia, uczucia i refleksje autora. Do utworów skomponowano również nastrojową muzykę.

Spotkanie odbyło się w kawiarni Caffeelife w Wejherowie przy akompaniamencie Andrzeja Marczyńskiego, który odpowiedzialny jest za napisaną muzykę do liryków Leszka Glazy. Utwory znajdujące się na kartkach tomiku obfitują w środki artystyczne, promując najwyższe wartości. Pełne optymizmu oraz nadziei słowa ukazują to czego nie doceniamy, dając przy tym szansę by to zauważyć i podziękować.

Małgorzata Wiszowata, prowadząca promocję tomiku, skierowała pytanie do autora, o tym jak powinniśmy słuchać innych by ich zrozumieć oraz czy milcząc, tak naprawdę nie mówimy więcej niż nam się wydaje.

Szczególnie ważne jest to w dzisiejszych czasach, kiedy potok słów wylewa się zewsząd i trochę nas zagłusza – mówi Leszek Glaza. - Telefon już nie jest telefonem, ale przekaźnikiem informacji, przed którymi coraz trudniej jest nam się bronić. Coraz częściej tak zaczynamy i kończymy nasz dzień. Jednak najcudowniejszym momentem jest to, kiedy spotykają się ludzie, którzy nie chcą mówić o sobie, ale chcą słuchać o tym, kogo spotykają na swojej drodze. Kiedy, po namowach przyjaciół, żeby opublikować te moje wiersze, zdecydowałem się wydać tomik, napisałem wstęp, ale nagle uświadomiłem sobie, jak ważne jest to, z kim się przebywa.W tłumie możemy nie usłyszeć, co ktoś chce nam powiedzieć. Przychodzi taki moment, że możemy posłuchać siebie. Wczuć się w to, co mówimy, jakie emocje nam towarzyszą. Bylejakość nie jest dla tych, którzy czytają poezję.

Leszek Glaza jest przedsiębiorcą, społecznikiem i wieloletnim radnym, który przez jedną kadencję pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a przez dwie - Przewodniczącego Rady Miasta.

na spotkaniu obecni byli członkowie najbliższej rodziny autora, znajomi i przedstawiciele władzy w tym: Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa i Leszek Szczypior, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

Źródło: UM Wejherowo

fot. UM Wejherowo

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%