Zamknij
REKLAMA

Wyraz uznania dla tradycji pielgrzymowania na Kalwarię Wejherowską

16.58, 14.09.2022 KL
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Wejherowie
REKLAMA

Starostwo Powiatowe stara się o wpis na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską wraz z pokłonem feretronów. Uzyskana wstępna ocena ekspertów daje nadzieję na pozytywny efekt starań.

Z inicjatywy Starosty Wejherowskiego Gabrieli Lisius, tradycja pielgrzymowania na Kalwarię Wejherowską oraz pokłonów feretronów może zostać wpisana na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wstępna ocena ekspertów wskazuje, że kwalifikują się do wpisu i dlatego rozpoczęta zostanie wymagana procedura. Wejście na Krajową listę będzie wyrazem uznania dla tej pięknej tradycji i osób kultywujących ją od pokoleń.

Gabriela Lisius Starosta Wejherowski: - Zależy nam na tym, by nasza tradycja pielgrzymek została zauważona i doceniona. Chcielibyśmy, by kolejne pokolenia rozumiały wartość duchową i kulturową pielgrzymek. Czeka nas długa droga. Jesteśmy pewni, że jeśli zakończymy ten proces sukcesem, będzie to niezwykle cenna promocja dziedzictwa kulturowego Powiatu Wejherowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wejherowie

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%