Zamknij
REKLAMA

„Śladami dawnej Rumi” będzie miała swoją premierę

12.20, 22.11.2022 .
Skomentuj fot. UM Rumia
REKLAMA

Książka ta została w pełni poświęcona historii miasta i zawiera w sobie lata pracy autora oraz niepublikowane nigdzie wcześniej materiały.

Autorem tego dzieła jest Dariusz Rybacki – pasjonat lokalnej historii, a od 2021 roku dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Książkę wydał Urząd Miasta Rumia a swoją premierę będzie miała 2 grudnia o godzinie 18:00 w Stacji Kultura.

– Książka „Śladami dawnej Rumi” nie pretenduje do miana naukowej monografii. To podróż po dziejach naszej miejscowości, do której zapraszam jako pasjonat tematu. Książka jest podsumowaniem kilku lat pracy, zawiera wiele niepublikowanych wcześniej materiałów: zarówno graficznych, jak i źródłowych. Starałem się tak je dobierać, aby oddać ducha czasów, w których powstały. Dlatego w publikacji nie brakuje dawnych doniesień prasowych, wspomnień, fragmentów kronik – wymienia Dariusz Rybacki. – Liczę, że książka uzupełni dotychczasowe wydawnictwa opowiadające o dziejach Rumi, a przede wszystkim spotka się z ciepłym przyjęciem czytelników – dodaje.

Spotkanie z autorem poprowadzi Michał Miegoń.

Wstęp wolny. Na miejscu będzie możliwość zakupienia książki.

źródło: UM Rumia

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%