Zamknij
REKLAMA

piątek, 26.04, godz. Start: 2019-04-26 18:00

Filharmonia Kaszubska/Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie

Zachęcamy do wzięcia udziału w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu, który odbędzie się w dniach 26-27.04.2019 roku w Wejherowie.

Przedsięwzięcie posiada długoletnią tradycję, odbywa się od 1966 roku. Celem festiwalu jest upowszechnianie wartościowych artystycznie i ideowo utworów o tematyce marynistycznej i kaszubskiej. Wydarzenie o charakterze konkursowym umożliwia prezentację amatorskiego ruchu artystycznego, popularyzuje twórczość chóralną zarówno polską, jak i zagraniczną.

Program konkursowy oceniany jest przez jury złożone z profesjonalnych muzyków. Najlepszy zespół biorący udział w konkursie otrzymuje prestiżową nagrodę Grand Prix. Ponadto przyznawane są nagrody finansowe oraz wyróżnienia.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Gdański Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Rada Chórów Kaszubskich oraz Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury.

© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone