Zamknij
REKLAMA

27. projektów na liście BO Rumi

13.00, 10.08.2022 KL
Skomentuj Fot. Ilustracja jednego z projektów/rumia.eu
REKLAMA

27. koncepcji o charakterze inwestycyjnym, prospołecznym i proekologicznym, które złożyli mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego Rumi przeszło pomyślnie weryfikację formalną i merytoryczną. Głosowanie ruszy 12 września.

Mieszkańcy Rumi będą mogli głosować w tegorocznym Budżecie Obywatelskim na trzy z 27. projektów. Tyle koncepcji trafiło na listę po przejściu weryfikacji formalnej i merytorycznej.

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcy Rumi od 2014 roku mogą swobodnie zmieniać swoje otoczenie. Sami decydują o tym, na co przeznaczyć 1,5 miliona złotych z gminnego budżetu. Pula środków jest podzielona na trzy kategorie: projekty inwestycyjne (1,2 mln zł), projekty prospołeczne (200 tys. zł) oraz projekty zielone (100 tys. zł). (UG Rumia)

W tym roku, jak informuje Urząd, spośród 27 zaproponowanych przez mieszkańców pomysłów aż 11 ma prospołeczny charakter. Są to między innymi ćwiczenia i wykłady dla seniorów, szkolenia behawioralne dla psów oraz ich właścicieli, zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, kurs samoobrony dla kobiet czy też organizacja wydarzeń.

Drugie pod względem liczebności są projekty inwestycyjne. W tej kategorii będzie można głosować na 9 koncepcji, np. na budowę ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego, stworzenie muzeum w podziemiach miejskiej biblioteki, montaż rodzinnej huśtawki czy też zakup świątecznych ozdób do parków i na główne ulice.

Najmniejszy wybór głosujący będą mieć w przypadku projektów zielonych, czyli proekologicznych inicjatyw. W tej kategorii merytoryczną i formalną weryfikację przeszło 7 projektów, które dotyczą m.in. stworzenia deszczowego ogrodu, przyszkolnej zielonej strefy oraz dokonania dodatkowych nasadzeń na terenie miasta. Wszystkie pomysły, również te odrzucone przez komisję weryfikacyjną, można znaleźć na stronie rumia.budzet-obywatelski.org/projekty.

Głosowanie rozpocznie się 12 września i potrwa do 26 września. Będzie się odbywać w formie papierowej (urny i formularze będą dostępne w stałych i mobilnych punktach) i elektronicznej (poprzez elektroniczną platformę). Każdy, kto oświadczy, że jest mieszkańcem Rumi, będzie mógł oddać głos na maksymalnie trzy projekty – po jednym z każdej kategorii. Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku, podczas uroczystej gali z udziałem autorów zwycięskich pomysłów.

Zdjęcia ilustracyjne zaproponowanych projektów

Źródło: rumia.eu

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%