Zamknij
REKLAMA

Widzieli spadające gwiazdy!

10.19, 17.08.2022 KL
Skomentuj Fot. MDK Rumia
REKLAMA

To niezwykłe wydarzenie, które odbyło się w miniony piątek w Parku Starowiejskim w Rumi na stałe ma zagościć w kalendarzu letnich propozycji Miejskiego Domu Kultury. Chodzi o Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd - impreza plenerowa, bezpłatna, dla każdego, ale po wcześniejszych zapisach.

MDK w Rumi zaprosił na piątkowe popołudnie, wieczór i noc, mieszkańców do Parku Starowiejskiego na Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd. Spanie w namiocie, ognisko z kiełbaskami, gra parkowa i wieczorne oglądanie nieba zainteresowało wielu mieszkańców. Każdy, kto wcześniej dokonał zapisu, mógł wziąć udział w wydarzeniu. Impreza zgromadziła kilkadziesiąt osób i miejsca na polu namiotowym, usytuowanym przy Scenie Letniej szybko się skończyły.

MDK Rumia tak opisał to, co się działo:

W Parku Starowiejskim 12 sierpnia stanęło kilkanaście namiotów. Przestrzeń parkowa zamieniła się w niewielki camping, odmieniając zupełnie oblicze tego miejsca. W wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt osób, do dyspozycji których był kącik gier planszowych, przyrządy do zabaw plenerowych. Miejski Dom Kultury przygotował grę parkową – uczestnicy campingu poszukiwali teczek z pytaniami. Drużyna, która najszybciej wykonała zadanie zdobyła tarczę do gry w rzutki. Po aktywności fizycznej przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami, fasolkę po bretońsku i śpiewy przy gitarze. Kiedy już się ściemniło można było spojrzeć w niebo w poszukiwaniu spadających gwiazd.  

To nowość w kalendarzu imprez organizowanych przez MDK i okazała się strzałem w dziesiątkę. Organizatorzy zapewniają, że będzie kontynuowana. 

To była wyjątkowa noc, przynajmniej z kilku powodów – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia – Zgromadziliśmy całe rodziny, młodszych i starszych w Parku Starowiejskim na wydarzeniu zachęcającym do aktywności na świeżym powietrzu oraz integrującym lokalną społeczność. Noc spędzona w plenerze, przy ognisku, z możliwością wypatrywania spadających gwiazd okazała się sukcesem. Mamy głowy pełne pomysłów, o jakie atrakcje wzbogacimy to wydarzenie w przyszłym roku – podkreśla.

Źródło: MDK Rumia

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%