Zamknij
REKLAMA

Edukacja ekologiczna wchodzi do szkół w Rumi

13.31, 21.09.2022 M. F.
Skomentuj fot. UM Rumia
REKLAMA

Program edukacji związany z ekologią został opracowany we współpracy urzędników i nauczycieli rumskich szkół i przedszkoli. Dzieci będą uczyły się nie tylko teoretycznie, ale i też będą brać udział w warsztatach.

Przygotowany wspólnie z nauczycielami program zawiera sześć bloków tematycznych związanych z: rumskimi ekobohaterami, segregacją odpadów, powietrzem, wodą, światem zwierząt i roślin, a także zdrowiem. W ramach przedsięwzięcia dzieci wezmą udział w akcjach sprzątania świata, przejazdach rowerowych, sadzeniu drzew, warsztatach recyklingu, a nawet będą mogły stworzyć przyszkolny ogródek. W specjalnych książeczkach najmłodsi będą zbierać pieczątki potwierdzające zdobycie określonych umiejętności oraz udział w konkretnych wydarzeniach.

Tegoroczna edycja skierowana jest do publicznych placówek oświatowych i obejmie 1600 dzieci w wieku od 3 do 7 lat. W przyszłym roku program ma zostać rozszerzony o niepubliczne szkoły i przedszkola. Celem przedsięwzięcia, poza propagowaniem wśród dzieci zachowań prośrodowiskowych, jest ujednolicenie ekologicznych treści, które są przekazywane rumskim maluchom podczas zajęć.

Inauguracja programu odbyła się 20 września w Klubie Integracji Społecznej „Zagórze” gdzie zebrali się przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oraz nauczyciele i wychowawcy koordynujący realizację projektu. Pilotażowa edycja programu ruszy 3 października i zakończy się w czerwcu 2023 roku.

W najbliższym czasie do placówek oświatowych trafią specjalnie przygotowane materiały edukacyjne w postaci książeczek z zadaniami, kosze do segregacji odpadów, podłogowe gry edukacyjne oraz przykładowe scenariusze zajęć. Prowadzone również będą warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, by przygotować ich odpowiednio do realizacji projektu.

Źródło: UM Rumia

fot. UM Rumia

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%