Zamknij
REKLAMA

Miejsce do zadań specjalnych w Luzinie już działa!

15.46, 21.09.2022 KL
Skomentuj Fot. Gmina Luzino
REKLAMA

Miejsce do zadań specjalnych to oczywiście Baza Natura, powstała przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Luzinie. Otwarcie Bazy miało miejsce 8 września br. i od tego dnia mogą korzystać z tego miejsca mieszkańcy w każdym wieku. Zobacz fotorelację z wydarzenia.

Baza Natura to nowa zielona przestrzeń do zadań specjalnych, która powstała na terenie niezagospodarowanym do tej pory, a znajdującym się przy Gminnej Bibliotece w Luzinie. Jest przestrzenią do prowadzenia warsztatów, spotkań kulturalnych i odpoczynku, a powstała dzięki grantowi przyznanemu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W powstanie Bazy zaangażowali się również mieszkańcy Luzina, członkowie stowarzyszeń, sportowcy, Nadleśnictwo Strzebielino, samorząd Gminy Luzino oraz prywatni przedsiębiorcy. Zagospodarowanie terenu było efektem rozmów z mieszkańcami, mi.in. podczas międzypokoleniowych warsztatów projektowania. W efekcie powstał ogólnodostępny podest do występów, czytania książek, prowadzenia warsztatów oraz naturalny mini plac zabaw, z torem przeszkód, kręgiem opowieści i strefą odpoczynku. (gm. Luzino)

Bazę uroczyście otworzył wójt gminy Luzino Jarosław Wejer oraz obecne dzieci przecinając symboliczną wstążkę. W dniu otwarcia, które miało miejsce 8 września br. na uczestników czekał tort, a najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Teraz miejsce to oczekuje na mieszkańców Luzina i okolicy w każdym wieku, a co ciekawe będzie dalej się rozwijać - tak zapowiedziała na otwarciu projektantka Bazy Natalia Wójcikowska.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z otwarcia Bazy (kliknij na zdjęcie żeby otworzyć fotorelację).

Źródło: Gmina Luzino

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%