Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Gowinie jest EKO!

15.30, 22.09.2022 KL
Skomentuj Fot. Projekt EKO-SZKOŁA
REKLAMA

Szkoła z Gowina po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „EKO – SZKOŁA” i zdobyła ten tytuł. Projekt edukacyjny jest skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych, a powstał w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będą dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

Szkoła Podstawowa w Gowinie drugi rok z rzędu spełniła wszystkie wymagania formalne i uzyskała ogólnopolski tytuł „EKO – SZKOŁA”. Idea projektu opierała się na promowaniu postaw proekologicznych wśród dzieci i dorosłych. Koordynatorką projektu w szkole jest mgr Joanna Kaszubowska.

Główne cele projektu „EKO – SZKOŁA” to m. in.:

  • nadanie problemowi degradacji środowiska właściwej rangi w odbiorze społecznym oraz wywołanie dyskusji na temat jej skutków dla przyszłych pokoleń;
  • uświadomienie każdej osobie, że jej mądre decyzje i działania w życiu codziennym, mają wpływ na stan środowiska przyrodniczego;
  • kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, aby poprzez zmiany własnych nawyków, przeciwdziałać degradacji środowiska w środowisku lokalnym, kraju, a także i na świecie.

Źródło: Gmina Wejherowo

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%