Zamknij
REKLAMA

„Róża Ekologii” trafiła do Redy

14.40, 30.06.2022 .
Skomentuj Fot. Małgorzata Książkiewicz/Komunalny Związek Gmin
REKLAMA

W Fabryce Kultury w Redzie odbyła się uroczysta gala „RAZEM CHRONIMY ŚRODOWISKO”, na której już po raz 24 podsumowano edukację ekologiczną w Komunalnym Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Uczestnikami wydarzenia byli laureaci z około 50 placówek oświatowych wszystkich poziomów nauczania z terenu Związku. Nie zabrakło włodarzy gmin należących do Związku oraz przedstawicieli spółek komunalnych EKO DOLINA, OPEC i PEWIK Gdynia, WFOŚiGW Gdańsk oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Partnerem tegorocznych działań był także Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Łącznie wręczono 82 nagrody, w tym 40 dla dzieci oraz 42 dla placówek oświatowych. Po raz siódmy przyznano też wyjątkową nagrodę Zarządu Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” pt. „Róża Ekologii 2022”.

O „Różę Ekologii 2022” walczyło w tym roku 47 przedszkoli oraz 68 szkół. Szczegółowej analizie podlegał udział poszczególnych placówek w działaniach ekologicznych prowadzonych przez Związek oraz osiągnięte efekty rzeczowe. O ten zaszczytny tytuł nie można ubiegać się częściej niż raz na 5 lat.

Do ścisłego finału nominowano dziesięć placówek, pięć przedszkoli i pięć szkół. Decyzją Zarządu Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” działającego jako Kapituła Nagrody – nagroda „Róża Ekologii 2022” w kategorii „SZKOŁY” trafiła do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Redzie.

„Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie pod przewodnictwem Dyrektor Pani Iwony Nowickiej zaskakuje pomysłowością, energią i zapałem do pracy. Po efektach pracy Szkoły widać, że na jej sukces pracuje zespół ludzi. Zespół, u którego zaangażowanie w działania prośrodowiskowe jest ogromne. Współpraca Szkoły z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w zakresie edukacji ekologicznej w ostatnich 5 latach układała się wzorowo. Placówka uczestniczyła we wszystkich edycjach projektu edukacyjnego „Lider Lokalnej Ekologii”, w którym realizowano szereg własnych autorskich zadań zgodnie z hasłem przewodnim projektu, obejmując tematy z zakresu ochrona wód, powietrza i powierzchni ziemi uzyskując zawsze wysokie noty w ocenie końcowej. Szkoła aktywnie uczestniczy w konkursach zbiórki elektroodpadów i baterii, osiągając doskonałe wyniki w swojej kategorii. Szkoła zbiera także plastikowe nakrętki na cele charytatywne. Stawiając Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie jako wzór do naśladowania życzymy dalszych sukcesów i czekamy na nowe ekologiczne projekty” – czytamy w uzasadnieniu.

W kategorii „PRZEDSZKOLA” „Różę Ekologii 2022” otrzymało Przedszkole nr 11 „Pod Kasztanami” w Gdyni.

Źródło: UM w Redzie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%