Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęły się prace na ulicy Orzeszkowej

08.30, 29.07.2022 .
Skomentuj fot. UM w Redzie
REKLAMA

Ulica Elizy Orzeszkowej w Redzie doczekała się remontu. To dość uczęszczana, dwukierunkowa droga gminna. Inwestycja jest dwuetapowa, po wymianie chodnika zostanie położona nowa, asfaltowa jezdnia.

- Zakres robót jest dość szeroki, bo obejmuje zarówno jednostronną budowę 235 metrów chodnika, jak i modernizację nawierzchni na odcinku ponad 400 metrów – mówi Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy – Ulica posiada wprawdzie obustronny chodnik, lecz jego stan po jednej stronie jest niezadowalający. W pierwszym etapie prac stary chodnik z płyt betonowych zostanie wymieniony na betonową kostkę, co jest technologią dużo bardziej trwałą. Wykonamy także nowy krawężnik. Chodnik po drugiej stronie został wykonany z kostki i jego stan jest zadowalający.

Wymiana chodnika powinna zakończyć się do połowy sierpnia. Wtedy niezwłocznie rozpocznie się remont nawierzchni.

- Wymiana nawierzchni ulicy Orzeszkowej jest inwestycją zaplanowaną, z racji stwierdzonego przez Gminę i sygnalizowanego przez użytkowników złego stanu technicznego drogi – mówi Halina Grzeszczuk – Stara nawierzchnia jest wykonana z betonu asfaltowego i obecnie jest w wielu miejscach popękana i wykruszona. Z powodu licznych nierówności nie jest zachowany komfort jazdy, a każda kolejna zima pogarsza jeszcze ten stan.

W ramach inwestycji stara nawierzchnia zostanie rozebrana, a nowa będzie wykonana z mieszanki mineralno – asfaltowej, o znacznie lepszych parametrach technicznych. Nowe warstwy bitumiczne zostaną odpowiednio wyprofilowane, aby zapewniały prawidłowe odprowadzenie wód opadowych, będzie także wykonana korekta wysokościowa wszystkich elementów infrastruktury technicznej, jak studzienki kanalizacyjne i kratki wpustowe. Końcowym etapem prac będzie odtworzenie oznakowania poziomego jezdni. Inwestycja powinna być gotowa do końca roku.

Na wszystkie prace przy remoncie ulicy Orzeszkowej, czyli chodnik i nową nawierzchnię, Gmina przeznacza prawie 430 tysięcy zł, w całości z miejskiego budżetu. W trakcie inwestycji należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

- Przepraszamy za utrudnienia i prosimy użytkowników drogi o zwracanie uwagi na tymczasową organizację ruchu – dodaje Halina Grzeszczuk – Ulica pozostanie cały czas przejezdna, a wykonawca dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować ewentualne niedogodności.

Źródło: UM w Redzie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%