Zamknij
REKLAMA

Długo wyczekiwane boisko na ukończeniu

09.29, 05.08.2022 .
Skomentuj fot. UM w Redzie
REKLAMA

Bardzo ważną kwestią dla mieszkańców Redy jest możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W mieście nie brakuje terenów zielonych i obiektów sportowych.

W ramach Budżetu Obywatelskiego powstają siłownie zewnętrzne, odnawiane i modernizowane są również tereny zwyczajowo pełniące funkcje rekreacyjne. Jednym z takich miejsc jest boisko w ciechocińskim parku.

- To bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców Ciechocina – mówi Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy – Niestety, ukształtowanie terenu i brak skutecznego odprowadzenia wód opadowych powodowały, że po opadach deszczu na płycie boiska zalegała woda, co uniemożliwiało bezpieczne rozegranie meczu, a nawierzchnia ulegała bardzo szybkiej degradacji.

O tym, że boisko w Ciechocinie jest potrzebne, wiadomo było od lat. Nikogo więc nie zdziwił fakt, że wśród zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2019 znalazła się przebudowa parkowego boiska, tak by mogło być wykorzystywane do celów rekreacyjnych zarówno przez mieszkańców jak i uczniów pobliskiej szkoły. Według projektu, inwestycja miała być podzielona na etapy. Pierwszy przewidywał wykonanie odwodnienia terenu, drugi - nową nawierzchnię wraz z niezbędną infrastrukturą.

- Po dokładnej analizie warunków gruntowych okazało się, że realizacja projektu w pierwotnym kształcie jest niemożliwa – mówi Halina Grzeszczuk – Wykonanie zakładanego odwodnienia wiązałoby się z koniecznością wymiany gruntu do około metra głębokości. Tym samym koszty inwestycji drastycznie by wzrosły, znacznie przekraczając limity określone w zasadach Budżetu Obywatelskiego.

Wstrzymanie realizacji projektu zbiegło się w czasie z wybuchem pandemii, która skutecznie zablokowała wiele przedsięwzięć. Jednocześnie władze Redy we współpracy z projektodawcami szukały możliwości wyjścia z sytuacji.

- Zdecydowaliśmy się wykorzystać istniejący rów odwadniający i wykonać spadki zapewniające właściwy odpływ wody z powierzchni boiska – dodaje Halina Grzeszczuk – To wymagało bardzo precyzyjnego wyrównania i wyprofilowania terenu. W międzyczasie wykonujemy naprawę ogrodzenia i renowację bramek.

Nowe boisko o wymiarach 26 na 47 metrów posiada naturalną, trawiastą murawę. Trawa została już ułożona, obecnie wykonawca czuwa nad procesem jej ukorzeniania, pilnując odpowiedniego nawodnienia gruntu i nawożenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, boisko powinno być gotowe we wrześniu.

Źródło: UM w Redzie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%