Zamknij
REKLAMA

Rowerowy Maj na półmetku

16:05, 17.05.2022 | .
Skomentuj Fot. UM Wejherowo
REKLAMA

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Przystąpiły do niej Wejherowo i Rumia. Tegoroczna akcja osiągnęła już półmetek i można dokonać pierwszych podsumowań.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Jednym z ważnych celów kampanii jest skuteczna zmiana następująca w okolicy szkół i przedszkoli - jest bardziej bezpiecznie i przyjaźniej dla rowerzystów. Zmniejsza się liczba samochodów dowożących dzieci, a zwiększa liczba inwestycji prorowerowych, jakimi są np. stojaki i wiaty rowerowe.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

fot. UM Wejherowo

Podsumowania na półmetku dokonały Wejherowo i Rumia, w których akcja Rowerowy Maj dzieje się.

Wejherowo: W akcji bierze udział ponad tysiąc uczniów ze 197 klas wszystkich wejherowskich szkół podstawowych. Od początku miesiąca uczniowie wykonali prawie 12,5 tysiąca przejazdów. Na prowadzenie wysuwa się wejherowska „ósemka”! Frekwencja rowerowa wynosi tutaj 16 proc.

Rumia: W akcji uczestniczy aktywnie ponad 650 uczestników - 38 grup z 10 placówek (3 przedszkola + 7 szkół podstawowych). Rumianie wspólnie „wykręcili” już ponad 6500 przejazdów! Frekwencja wynosi około 40 procent.

fot. UM Rumia

Robi się coraz cieplej i jest nadzieja, że jeszcze więcej dzieci przesiądzie się na rowery, hulajnogi i deskorolki w drodze do przedszkoli i szkół.  Organizatorzy zachęcają, a na najbardziej wytrwałych i aktywnych rowerzystów, klas i szkół czekają nagrody. 

fot. UM Rumia

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%