Zamknij
REKLAMA

Rozmowy z młodzieżą o bezpieczeństwie i odpowiedzialności karnej

16.03, 05.10.2022 KL Aktualizacja: 16.11, 05.10.2022
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Z policyjnych obserwacji wynika, że młodzież nie zawsze ma świadomość, że za pewne negatywne zachowania grożą konsekwencje prawne. Każde spotkanie prowadzone przez policjantów, a takowe odbywają się w szkołach cyklicznie, ma uzmysłowić uczniom czym jest przemoc, cyberprzemoc i inne czyny zabronione oraz czym jest demoralizacja. W poniedziałek policjantki odwiedziły Powiatowy Zespół nr 3 w Wejherowie, gdzie rozmawiały z uczniami o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać na co dzień.

W poniedziałek (3.10.2922 r.) policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Wejherowie odwiedziły Powiatowy Zespół nr 3 w Wejherowie, gdzie rozmawiały z uczniami o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać na co dzień. Rozmawiały o zagrożeniach związanych z Internetem i o cyberprzemocy. Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu była odpowiedzialność karna nieletnich z tytułu popełniania czynów zabronionych i świadczących o demoralizacji. Część spotkania dotyczyła bezpieczeństwa na drodze. Uczniom zwrócono uwagę na ważną rolę elementów odblaskowych oraz na zachowanie czujności na drodze podczas przechodzenia przez jezdnię - należy wówczas zachować szczególną ostrożność i nie wolno korzystać z urządzeń rozpraszających uwagę.

Tego rodzaju spotkania, prowadzone przez wejherowskich funkcjonariuszy w szkołach, służą poprawie bezpieczeństwa wkraczających powoli w dorosłe życie młodych ludzi. Czasami okazuje się, że doszło do jakiejś sytuacji dlatego tylko, że młodzież nie zdawała sobie sprawy, że dane zachowanie jest niedozwolone oraz, że można ponieść surowe konsekwencje.

Źródło: KPP Wejherowo

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%