Zamknij
REKLAMA

Warsztaty dochodzeniowo – śledcze w powiatowej bibliotece

16.00, 22.11.2022 KL
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie uczestniczyli w warsztatach dochodzeniowo – śledczych przeprowadzonych przez pracowników wejherowskiej komendy policji. Zajęcia odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprosiła pracowników KPP w Wejherowie do przeprowadzenia zajęć pod nazwą: "Warsztaty dochodzeniowo – śledcze dla dzieci”, podczas których uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie mieli okazję nie tylko poznać tajniki pracy techników kryminalistyki, ale także wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W spotkaniu tym wzięli udział dwaj technicy kryminalistyki oraz profilaktyk z oficerem prasowym. Podczas warsztatów grupa „Sowy” mogła zapoznać się z tajnikami pracy funkcjonariuszy. Mundurowi zaprezentowali uczniom walizkę kryminalistyczną, w której znajduje się wiele ciekawych przyrządów i innych przedmiotów służących do badań na miejscu jakiegoś zdarzenia w tym do zabezpieczania odbitek linii papilarnych. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się policjantom, którzy demonstrowali w jaki sposób można zabezpieczyć odbitki linii papilarnych na szkle lub papierze. Następnie kilku ochotników mogło przymierzyć ochronne kombinezony, z których korzystają technicy kryminalistyki podczas pracy na miejscu niektórych zdarzeń.

Następnie profilaktyk przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachęcała do korzystania z elementów odblaskowych oraz omawiała zagadnienia obecnie prowadzonych akcji profilaktycznych: „Patrz i słuchaj”. Zwracała uwagę, że na drodze trzeba być bardzo rozważnym i ostrożnym. Dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe, które Starostwo Powiatowe w Wejherowie przekazało do działań profilaktycznych. Na zakończenie wszystkim wykonano pamiątkową daktyloskopię.

 

 

Źródło: KPP Wejherowo

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%