Zamknij
REKLAMA

Spotkanie noworoczne Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo

12.20, 25.01.2023 . Aktualizacja: 11.47, 26.01.2023
Skomentuj fot. Wolę Wejherowo
REKLAMA

Prawie 190 osób uczestniczyło w tradycyjnym noworocznym spotkaniu Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo, którego liderem jest prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Wolę Wejherowo nie powstało niedawno na potrzebę wyborów, ale pracuje i spotyka się regularnie od ponad 20 lat (spotkania z przerwą w okresie pandemii koronawirusa), nie tylko z okazji nowego roku. W spotkaniu, jak zawsze, uczestniczyło szerokie grono mieszkańców, przedstawicieli różnych wejherowskich środowisk, organizacji społecznych i stowarzyszeń, aktywistów miejskich oraz radnych i władz miasta.

Wolę Wejherowo to poważny ruch społeczny i takie cykliczne spotkania z sympatykami oraz stały, bieżący, codzienny kontakt z mieszkańcami są bardzo ważne, gdyż pozwalają na wymianę poglądów, rozliczenie się z tego co zostało zrobione i ustalenie planów na przyszłość. Tylko w ten sposób możliwe jest realizowanie misji Wolę Wejherowo, jaką jest zmienianie Wejherowa wspólnie z mieszkańcami.

- Mamy wizję Wejherowa, jako miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców, którą systematycznie wprowadzamy w życie. Składa się to szereg inwestycji oddawanych do użytku każdego roku oraz innych działań, które wpisują się w długofalowe projekty i zamierzenia. Suma wszystkich etapów i poszczególnych zdań urzeczywistnia na przestrzeni lat tę wizję rozwoju naszego miasta. W ten sposób konsekwentnie realizujemy nasz „Program dla Wejherowa” – mówi lider Wolę Wejherowo, prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Pomimo ogromnych trudności, które nas ostatnio spotykają, pandemii koronawirusa, wojny w Ukrainie, głębokiego i największego od 25 lat kryzysu oraz szalejącej drożyzny w Polsce, jak również bardzo niekorzystnych dla samorządów zmian przepisów, walczymy o to, aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz podnosić jakość życia w Wejherowie. Pomaga nam w tym nasze doświadczenie i wiedza zdobyta na przestrzeni lat.

Podczas spotkania prezydent Krzysztof Hildebrandt m.in. szczegółowo podsumował rok 2022, omówił obecną sytuację, plany i zamierzenia na przyszłość, w szczególności na rok 2023 oraz pokreślił:

- Proszę spojrzeć, co zostało zrobione w Wejherowie, co jest w trakcie realizacji i co jest planowane w najbliższej przyszłości. Krok po kroku dotrzymujemy naszych obietnic wyborczych.

Więcej o podsumowaniu roku 2022 i planach na 2023 w www.wejherowo.pl.

Źródło: Wolę Wejherowo

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%