Zamknij
REKLAMA

Odra na Pomorzu. Liczba chorych rośnie

10:57, 06.11.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Pojawiło się kolejne ognisko odry na mapie Polski. - Zachorowały cztery nieszczepione osoby pracujące w dużej firmie produkcyjnej w powiecie kwidzyńskim - poinformował pomorski inspektor sanitarny, Tomasz Augustyniak.

Obecnie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku prowadzi dochodzenie epidemiologiczne. Tysiąc osób z otoczenia chorych zostało objętych nadzorem epidemiologicznym - wszyscy narażeni poddani zostaną profilaktycznym szczepieniom.

- To już kolejne przypadki zachorowania na odrę na Pomorzu w ostatnim czasie – informuje Małgorzata Pisarewicz ze Szpitali Pomorskich. - W połowie października do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku przyjęto kilkuletnie dziecko z Ukrainy z rozpoznaniem odry, które w stanie dobrym pod koniec miesiąca wypisano do domu.

Odra to niebezpieczna choroba zakaźna. Należy do chorób wieku dziecięcego, jednak mogą zachorować na nią także dorośli. Jedyną znaną bronią przeciwko odrze są szczepienia. Odra może przebiegać bardzo ciężko i stanowić zagrożenie dla życia chorego.

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

dr hackenbushdr hackenbush

2 4

Słuchajcie Radia Maryja, słuchajcie Telewizji Trwam - nie szczepcie dzieci, to już za niedługo będziecie mieli aniołka w Niebie. 21:55, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone