Zamknij
REKLAMA

Dowiedz się więcej o „Dobrym starcie” w mobilnym punkcie ZUS

12:28, 26.07.2021 | G.A
Skomentuj
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny zaprasza do mobilnych punktów. Tym razem eksperci ZUS będą do dyspozycji klientów z powiatu wejherowskiego. Powiedzą na czym polega wsparcie w ramach „Dobrego startu”, pomogą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS oraz wypełnić wniosek.


Od początku lipca można składać wnioski o wsparcie w ramach programu „Dobry start”. W tym roku obsługę programu i wypłatę świadczeń przejął ZUS. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal [email protected] i niektóre serwisy bankowości elektronicznej. Pieniądze w ramach „Dobrego startu” są wypłacane wyłącznie na konto bankowe. Nie ma możliwości pobierania ich w gotówce. 


W związku ze zmianami, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje punkty mobilne, w których można dowiedzieć się więcej na temat programu. Eksperci wytłumaczą na czym polega wsparcie        i kto może z niego skorzystać. Pomogą też założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych i  podpowiedzą jak złożyć wniosek


Tym razem mobilne punkty ZUS odwiedzą Szemud, Redę i Rumię. Eksperci ZUS będą dostępni 27 lipca w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szemudzie przy ul. Obrońców Szemuda 2A, w godzinach od 9 do 14, 28 lipca w Urzędzie Pocztowym w Redzie przy ul. Gdańskiej 11, od 9 do 11.30 i Urzędzie Miasta w Redzie przy ul. Gdańskiej 33, od 12 do 15 oraz 29 lipca w Urzędzie Miasta w Rumi przy ul. Sobieskiego 7, od 12.30 do 15.30. 
Przychodząc do mobilnego punktu ZUS należy pamiętać aby mieć przy sobie dowód osobisty numer PESEL dziecka,  nazwę i adres szkoły, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie oraz, w razie potrzeby, orzeczeniu o niepełnosprawności.
Wnioski o wsparcie w ramach programu „Dobry start” można składać do końca listopada. 

(G.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%