Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne naklejki pomogą niedowidzącym i niewidomym

14:03, 06.03.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Naklejki z alfabetem Braille'a są do odebrania w Urzędzie Miasta Rumi. Mają one ułatwić skuteczną segregację odpadów osobom niewidomym i słabowidzącym.

Inicjatywa stanowi wypadkową potrzeb mieszkańców, które zgłaszali głównie telefonicznie, oraz rozwiązań stosowanych w innych polskich miastach. Łączny koszt zakupu 500 kompletów naklejek to ponad 8 tysięcy złotych.

 To rozwiązanie ma ułatwić funkcjonowanie naszym niepełnosprawnym mieszkańcom. Mówiąc obrazowo, dzięki dotknięciu takiej naklejki osoba niewidoma lub słabowidząca wie, do którego pojemnika należy kierować konkretne odpady – tłumaczy Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

To jedno z wielu przedsięwzięć ekologicznych, które realizuje samorząd. Rocznie jest ich kilkanaście, a jednym z większych projektów jest „Czysta Rumia”, w którym cyklicznie uczestniczy wielu mieszkańców.

Każda wspólnota i spółdzielnia mieszkaniowa oraz indywidualny mieszkaniec, który zauważa taką potrzebę na swoim osiedlu bądź nieruchomości, proszony jest o kontakt z Urzędem Miasta Rumi, a dokładniej z Wydziałem Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (pokój 06, tel. 58-679-65-32) w celu bezpłatnego odbioru naklejek.

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone