Zamknij
REKLAMA

Te pudełka mogą uratować życie

17:08, 11.04.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

W Stacji Kultura odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu pod nazwą "Pudełko życia".

Adresatem projektu są przede wszystkim osoby niepełnosprawne oraz samotnie mieszkające osoby starsze (65+). Główny celem inicjatywy jest ułatwienie niesienia pomocy wspomnianym mieszkańcom w sytuacji zagrożenia ich zdrowia lub życia.

Tytułowe "Pudełko życia" to bezpłatny zestaw, który zawiera: plastikowy pojemnik oznaczony specjalnym nadrukiem, kartę informacyjną oraz dwie naklejki do umieszczenia na lodówce i wewnętrznej stronie drzwi mieszkania. Oznaczenie to pozwala służbom niemal natychmiast zlokalizować pudełko. W pojemniku służby ratownicze znajdą informacje, takie jak: kontakt do rodziny, zdiagnozowane choroby i uczulenia, nazwy leków przypisanych na stałe przez lekarza oraz wskazanie miejsca, w którym senior przechowuję pełną dokumentację medyczną.

Co należy zrobić z "Pudełkiem życia"? Zgodnie z instrukcją, wypełnioną kartę informacyjną należy włożyć do pudełka, a pojemnik do lodówki. Ten sposób przechowywania pudełka życia pozwala na szybsze i skuteczniejsze udzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

Ratownicy medyczni, lekarze, strażacy czy pracownicy socjalni w przypadku braku kontaktu z poszkodowaną osobą, właśnie dzięki temu pudełku, mogą znacznie sprawniej ocenić jej stan zdrowia, zaplanować dalsze działania i skontaktować się z rodziną.

Pierwsze pudełka zostały wręczone na zakończenie środowej konferencji. Dalsza bezpłatna dystrybucja rozpocznie się 18 kwietnia. Pojemniki będą wydawane w Urzędzie Miasta Rumi, a dokładniej w pokoju 010. Gmina dysponuje obecnie 3000 pudełek życia. Program jest realizowany przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Rumi.

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone