Zamknij
REKLAMA

Masz smartfona? Przypomni Ci o wywozie śmieci

13:37, 10.05.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Rumi mogą korzystać z aplikacji, która wskaże im punkty selektywnej zbiórki odpadów, pozwoli zgłosić tzw. dzikie wysypisko, a także udostępni w każdej chwili harmonogram wywozu odpadów.

Dostęp do aplikacji dla mieszkańców miasta wykupił Urząd Miasta - korzystanie z niej ma podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców, a także wspomóc proces selektywnej zbiórki odpadów.

Aplikacja "Kiedy wywóz" umożliwia posiadaczom podłączonych do internetu smartfonów korzystanie z dedykowanych dla nich usług. Są to między innymi spersonalizowane komunikaty (oparte np. na lokalizacji telefonu) oraz możliwość zgłaszania tzw. dzikich wysypisk czy oceny usług świadczonych przez firmy wywozowe. Wiadomość wysłana za pośrednictwem aplikacji trafia bezpośrednio do pracowników Urzędu Miasta Rumi. Więcej szczegółowych informacji na temat aplikacji można znaleźć pod tym linkiem.

To kolejne tego typu działanie rumskiego samorządu. W lutym miasto udostępniło bezpłatne naklejki, które dzięki zastosowaniu alfabetu Braille'a, ułatwiają skuteczną segregację odpadów osobom niewidomym i słabowidzącym. Oprócz tego w marcu i kwietniu w Rumi odbywały się akcje sadzenia drzew, w których chętnie brali udział mieszkańcy.

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone