Zamknij
REKLAMA

Zostań ecobohaterem Rumi!

14:51, 05.06.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

W ramach akcji „Czysta Rumia” każdy może zostać ecobohaterem i zadbać o wizerunek miasta. W sobotę (9 czerwca) o godzinie 10:00 rozpocznie się sprzątanie tzw. dzikich wysypisk śmieci. Natomiast od godziny 16:00 w parku Żelewskiego na mieszkańców będzie czekał festyn ekologiczny.

Na potrzeby akcji miasto zostało podzielone na sektory, a do każdego obszaru przydzielono koordynatora. To właśnie koordynatorzy będą rozdawać specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki. Każdy uczestnik akcji otrzyma także opaskę uprawniającą do odbioru nagrody.

Zebrane podczas akcji worki wypełnione śmieciami uczestnicy będą mogli wrzucać do przygotowanych przez PUK w Rumi, specjalnie oznaczonych pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań. Zgodnie z planem akcja ma się zakończyć o godzinie 13:00.

Natomiast o godzinie 16:00 w parku Żelewskiego czekać będą rozmaite atrakcje, w tym ekozumba, występ znanego z telewizji brzuchomówcy, pokaz mody ekologicznej, prezentacja psów oraz koncert w wykonaniu finalistów konkursu „Rumski wokal”.

Przy muzyce i wspólnych zabawach będzie można również upiec kiełbaskę przy ognisku i skosztować grochówki. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną dmuchane pałace, zjeżdżalnie i bus edukacyjny. Ponadto każdy uczestnik akcji sprzątania miasta, będzie mógł wymienić otrzymaną opaskę  na upominek, popcorn i watę cukrową. Podczas festynu będzie również możliwość przekazania zużytego sprzętu RTV i AGD do samochodu na elektroodpady.

Warto wspomnieć, że to kolejne proekologiczne przedsięwzięcie realizowane przez samorząd. W lutym bieżącego roku rozpoczęło się rozdawanie specjalnych naklejek, które dzięki zastosowaniu alfabetu Braille’a, ułatwiają skuteczną segregację odpadów osobom niewidomym i słabowidzącym. W marcu i kwietniu miasto zachęcało mieszkańców do udziału we wspólnym sadzeniu drzew. Natomiast od maja mieszkańcy mogą korzystać z aplikacji „Kiedy wywóz”. Rocznie w Rumi realizowanych jest nawet kilkanaście proekologicznych przedsięwzięć.

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone