Zamknij
REKLAMA

Radni Rumi i burmistrz złożyli ślubowanie

14:55, 22.11.2018 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej Rumi kadencji 2018-2023. Podczas środowych obrad ślubowanie złożyli wszyscy radni oraz burmistrz. Ponadto w wyniku głosowania samorządowcy wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady, a także ustalili składy poszczególnych komisji.

Było to pierwsze oficjalne spotkanie samorządowców w nowej kadencji i zarazem okazja do ślubowania, które złożyli wszyscy radni oraz burmistrz.

- Chciałbym, tym razem już oficjalnie, podziękować za ogromne zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni. To wielki zaszczyt pracować w zespole, który zainicjował przedsięwzięcia, takie jak węzeł Janowo czy budowa tzw. drogi trzech powiatów, które odmienią nasze miasto – powiedział Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Wciąż będziemy dążyć do dalszej współpracy ponad podziałami, również z innymi samorządami, ponieważ jest to klucz do rozwoju naszego miasta. Obiecuję, że nie zawiedziemy państwa zaufania – dodał.

Jednym z pierwszych punktów obrad był wybór przewodniczącego rady. Do objęcia tej funkcji zgłoszono tylko jednego kandydata – Ariela Sinickiego, dotychczasowego przewodniczącego. Kandydaturę poparło 19 radnych, 1 zagłosował przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.

- Bardzo dziękuję za okazane zaufanie, postaram się państwa nie zawieść i obiecuję, że dołożę wszelkich starań do dalszej pracy na rzecz naszego miasta – powiedział Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej zostali: Maria Bochniak (kandydaturę poparło 19 radnych, 1 zagłosował przeciw i 1 wstrzymał się od głosu) oraz Florian Mosa (kandydaturę poparło 21 radnych).

Radę Miejską Rumi kadencji 2018-2023 tworzą: Liliana Bareła-Palczewska, Ariel Sinicki, Krzysztof Woźniak, Maria Bochniak, Beata Ławrukajtis, Karolina Rydzewska, Piotr Bartelke, Tomasz Urbaniak-Dzienisz, Lucyna Szypuła, Anna Okrój, Teresa Hebel, Marcin Kaczmarek, Leszek Grzeszczyk, Magdalena Mrowicka, Mateusz Socha, Michał Kryża, Florian Mosa, Barbara Jasińska, Leszek Kiersznikiewicz, Henryk Grinholc oraz Bogdan Formella.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

DlaczegoDlaczego

2 0

Dlaczego redakcja nie napisała kto do jakiego ugrupowania należy? 11:42, 01.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone