Zamknij
REKLAMA

Profesor Jan Miodek odpowiadał na pytania uczniów

15:21, 26.11.2018 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Duża i wielka litera, wtrącenia angielskich słówek oraz zawarcie sarkastycznego wątku w szkolnym wypracowaniu – między innymi te kwestie językowe rumscy uczniowie poruszyli podczas rozmowy z profesorem Janem Miodkiem. Było to możliwe, dzięki realizacji programu Słownik [email protected], do którego nagranie odbyło się w Stacji Kultura.

Już po raz drugi Rumia pojawi się w Słowniku [email protected], czyli programie poświęconym zagwozdkom językowym, który jest emitowany w TVP Polonia. W 401. odcinku opublikowanym w październiku tego roku profesor Jan Miodek rozwiązał wszelkie wątpliwości związane z odmianą nazwy miasta.

Natomiast podczas niedzielnego nagrania, którego emisja została zaplanowana na okres świąteczny, szansę na zadanie pytań językowemu autorytetowi otrzymało pięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.

Najmłodsi zawitali w Stacji Kultura, skąd połączyli się z profesorem za pośrednictwem wideoczatu. Zwieńczeniem nagrania było złożenie życzeń bożonarodzeniowych wszystkim Polakom, a składali je, wspólnie z uczniami, zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej, Ariel Sinicki.

– Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi przygotowali naprawdę podchwytliwe pytania, a profesor Jan Miodek, udzielając odpowiedzi, jak zwykle, udowodnił, że jest w świetnej formie – ocenia Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza. – Udział w programie był naprawdę fantastycznym przeżyciem – dodaje.

Premierowa emisja odcinka, w którym pojawią się mieszkańcy Rumi, odbędzie się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a dokładniej 22 grudnia o godzinie 17:00, na antenie TVP Polonia.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

kkkkkk

1 0

Fajnie że dzieciakom sie chce! 22:31, 27.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kawał :Dkawał :D

1 0

pytanie do prof. Miodka:
- czy powiedzenie "porachuje" jest formą poprawną?
odpowiedź prof. Miodka:
- w zasadzie tak; ale formą bardziej elegancką byłoby "już czas, panowie" 09:59, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone