Zamknij
REKLAMA

Święto krwiodawców. Rumia wśród wyróżnionych

16:25, 28.11.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

70-lecie istnienia świętowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Z tej okazji na deskach Teatru Wybrzeże odbyła się jubileuszowa gala. W ramach uroczystość uhonorowano m.in. Rumię za organizację zbiórek krwi.

Na gości czekała prezentacja multimedialna przedstawiająca historię RCKiK w Gdańsku, występy artystyczne, a także nagrody dla osób i organizacji zaangażowanych w honorowe zbiórki krwi. Wśród dziesięciu wojewódzkich laureatów, którzy w tym roku zebrali największą ilość krwi, Rumia znalazła się na czwartym miejscu. Nagrodę odebrał przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

– To wyróżnienie to zasługa wszystkich osób, które w tym roku uczestniczyły w naszych zbiórkach krwi – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi. – Liczba honorowych dawców rośnie w Rumi z roku na rok, co świadczy o tym, że mieszkańcy mają dobre serca, są otwarci i empatyczni. Wierzę, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej krwi, która uratuje życie wielu ludziom – dodaje.

Ostatnia akcja honorowego krwiodawstwa w Rumi odbywała się na początku września tego roku. Wydarzenie przyciągnęło 130 osób, z czego 101 przeszło badania i oddało krew. Udało się zebrać wówczas niespełna 45,5 litra życiodajnego płynu. Zbiórka związana była z setną rocznicą obchodów niepodległości Polski, dlatego towarzyszyło jej hasło: „Bądź patriotą w czasie pokoju, oddaj krew”. Łącznie podczas trzech tegorocznych miejskich akcji udało się zebrać ponad 145 litrów krwi.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone