Zamknij
REKLAMA

Genetyczny bliźniak pilnie poszukiwany

11:11, 03.01.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Jesteś już zarejestrowany w bazie potencjalnych dawców szpiku? Jeśli nie, weź udział w akcji, która w przyszły weekend organizowana jest na terenie Rumi. To nic nie kosztuje, a może okazać się, że właśnie Ty jesteś w stanie uratować życie 24-letniego rumianina.

Damian Bojar to mieszkaniec Rumi. Jeszcze na początku 2018 roku był aktywnym studentem, dużo czasu poświęcał też na sport. W lutym po raz pierwszy trafił do szpitala, a w październiku okazało się, że cierpi na anemię aplastyczną i żadne leki nie są w stanie mu pomóc. Jedyną szansą na pełne wyzdrowienie jest przeszczep szpiku.

- Dla Was jest to niewielki wysiłek, przygotowanie do bycia dawcą, czyli wypełnienie formularza i pobranie wymazu z ust to kwestia 10 minut. Skąd wiem? Sam byłem w tej bazie przez około dwa lata, jeszcze zanim zachorowałem – mówi Damian Bojar. – Każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jakby się znalazł w mojej sytuacji lub innego chorego, to czy chciałby, aby w tej bazie znalazło się jak najwięcej osób. Myślę, że tak – podkreśla.

W poszukiwania genetycznego bliźniaka 24-letniego Damiana zaangażowało się miasto, które zachęca mieszkańców Rumi do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Chcesz podarować cząstkę siebie, aby uratować czyjeś życie? Wystarczy, że w sobotę 12 stycznia w godz. od 13 do 18 pojawisz się w Centrum Handlowym Port Rumia. Możliwość rejestracji w bazie istniała będzie również w niedzielę od 9 do 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi (rejestracja połączona z akcją honorowego krwiodawstwa). 13 stycznia w godzinach od 14 do 20 dzień dawcy szpiku zorganizowany zostanie również w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone