Zamknij
REKLAMA

Organizują charytatywny koncert dla 17-latka z Rumi

11:02, 30.01.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Dawid Briszke ma 17 lat i mieszka w Rumi. Mimo że od urodzenia cierpi na niedoczynność tarczycy, wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe, to nie przestaje walczyć o realizację swoich marzeń. Skradł serca jury projektu „Wierszogadanie”. Dlatego członkowie komisji postanowili zorganizować dla niego koncert charytatywny. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę na scenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

W organizację koncertu charytatywnego „Dla Dawida” zaangażował się Miejski Dom Kultury wraz z Fundacją „Serce” im. Janusza Korczaka. Podczas wydarzenia w godz. od 15:00 do 18:00 wystąpią: Sekcja Muzyczna MDK Rumia, Chór Kaszubski „Rumianie”, Zespół „Muzaika”, a także finaliści Rumskiego Wokalu 2018 i laureaci Wierszogadania 2018. Gościem specjalnym koncertu będzie zespół Sobaszki.

- Dawid pojawił się u nas na castingu do projektu „Wierszogadanie”. Świetnie przedstawił wiersz, jednak ze względów zdrowotnych nie mógł kontynuować udziału w projekcie. Ale… nic straconego! Usłyszymy Dawida podczas koncertu, który organizujemy specjalnie dla niego – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.

Podczas występów artystycznych organizatorzy będą zbierać pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację 17-latka. Środki mają umożliwić m.in. przeprowadzenie kolejnej operacji, która miałaby się odbyć pod koniec kwietnia w poznańskiej Klinice Grunwaldzkiej. Tamtejsi specjaliści mają pomóc Dawidowi stanąć na nogi.

Inicjatywę będzie można także wspomóc poprzez udział w charytatywnych licytacjach. Na aukcje wystawione zostaną między innymi vouchery na indywidualny masaż dźwiękiem oraz cykl treningów personalnych wraz z pakietem żywieniowym. Akcja została objęta honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego Ariela Sinickiego.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone