Zamknij
REKLAMA

Targowisko miejskie w Rumi zmieni oblicze

13:19, 04.02.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Zlokalizowane przy ulicy Dębogórskiej w Rumi targowisko ma stać się całorocznym obiektem o wysokim standardzie i właściwej estetyce. Modernizacja przeprowadzona zostanie dzięki środkom, które miasto pozyskało z Unii Europejskiej. Przetarg został już ogłoszony, a prace mają się rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku.

– Głównym elementem tej przebudowy będzie zadaszenie – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. - Od lat handlujący oraz klienci powtarzali, że jest to bardzo potrzebna inwestycja. Dlatego walczyliśmy o uzyskanie środków zewnętrznych na ten cel, co zakończyło się sukcesem.

Inwestycja spowoduje, że znacznie zwiększy się standard obiektu. Wybudowane zostaną nowe zadaszone pawilony handlowe o łącznej powierzchni około 150 metrów kwadratowych, ogrzewane i zasilane w media. Powiększony będzie sektor przeznaczony do sprzedaży produktów rolno-spożywczych i artykułów wyprodukowanych w systemie rolnictwa ekologicznego. Powierzchnia handlowa – w tym pawilony, miejsca pod zadaszeniem oraz miejsca na handel bezpośrednio z pojazdów – będzie stanowiła około 1880 metrów kwadratowych.

Powstanie także zaplecze biurowe oraz sanitarne do użytku zarządców, sprzedawców i klientów. Ponadto obiekt zostanie ogrodzony, oświetlony, objęty monitoringiem i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudowa obiektu polegać będzie także na instalacji nowych sieci zasilających budynki sanitarno-biurowe i pawilony handlowe oraz na wymianie ciepłowniczych rur kanałowych, które obecnie są w złym stanie technicznym.

– Chcemy wykonać te prace prewencyjne, aby w przyszłości nic nie mogło nas negatywnie zaskoczyć – podkreśla burmistrz.

Na realizację inwestycji udało się zdobyć unijne dofinansowanie w wysokości prawie miliona złotych. Pozyskane środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA