Zamknij
REKLAMA

W Rumi ma powstać nowa hala sportowa

19:56, 12.02.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj
Wizulizacja nowego obiektu

W trakcie lekcji mają z niej korzystać uczniowie, a po zajęciach obiekt ma być przeznaczony na wynajem. To główny zamysł przedsięwzięcia, jakim jest budowa hali namiotowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi. Pierwsze działania w tej sprawie zostały już podjęte.

Jednym z tematów ostatniej sesji Rady Miejskiej było udostępnienie na dwadzieścia lat terenu należącego do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły (ul. Batorego 29) pod budowę hali pneumatycznej. Zgodnie z założeniami dzierżawca, po wybudowaniu obiektu na własny koszt, nieodpłatnie udostępni go szkole do użytku uczniów na zajęcia wychowania fizycznego. Gmina będzie ponosić jedynie koszty eksploatacji hali. Natomiast po godzinach lekcyjnych obiekt będzie wykorzystywany w celach komercyjnych.

- Jako Rada Miejska wspieramy i będziemy wspierać, w miarę naszych możliwości, działania oraz inwestycje związane z rozwojem sportu i rekreacji w Rumi. Tym bardziej że budowa hali przy Szkole Podstawowej numer 7 miałaby się odbyć bezkosztowo dla gminy i posłużyć wszystkim mieszkańcom – podkreśla radny Tomasz Urbaniak-Dzienisz, będący przewodniczącym Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. – Priorytetową inwestycją dla miasta jest jednak budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi. Musimy zabezpieczyć odpowiednie środki, około 8 milionów złotych, ponieważ budowa zakłada też m.in. dodatkową świetlicę i sale lekcyjne – uzupełnia.

Obecnie Szkoła Podstawowa nr 7 w Rumi dysponuje jedynie niewielką salą gimnastyczną. Powstanie pneumatycznej hali ma więc nie tylko poprawić komfort uczniów, ale i bezpieczeństwo. Z obiektu będzie można korzystać w każdych warunkach pogodowych, a dodatkowym atutem będzie przystosowanie hali do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Nasza placówka jest miejscem, w którym osoby niepełnosprawne mogą się rozwijać zarówno poprzez udział w zajęciach dostosowanych do ich możliwości, jak i biorąc udział w zajęciach ruchowych. Nowe miejsce do ćwiczeń z pewnością poprawi ich funkcjonowanie – podkreśla Liliana Król, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi. – Przy szkole działa też UKS Siódemka. Zawodnicy tego klubu również mogliby korzystać z wybudowanej hali – dodaje.

Budowa nowoczesnego obiektu ma też stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju dzieciom i młodzieży, uczęszczającej do klas sportowych, których otwarcie jest obecnie planowane. Natomiast potencjalnymi klientami hali mają być mieszkańcy Rumi i okolic, którzy rekreacyjnie trenują na przykład futbol. Istnieje również możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie.

Przetarg na wyłonienie partnera, który ma wybudować halę namiotową przy Szkole Podstawowej nr 7, zostanie ogłoszony najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca.

 

(źródło: UM Rumia)
REKLAMA

Komentarze (1)

MisiaczekMisiaczek

0 0

Wejherowo zazdrości Runi 22:19, 13.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone