Zamknij
REKLAMA

Przywitali wiosnę, sadząc miododajne rośliny

12:22, 22.03.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Zimę można pożegnać na co najmniej kilka sposobów. Przez lata najpopularniejszym zwyczajem było topienie marzanny, ale coraz częściej na terenie całej Polski organizowane są proekologiczne przedsięwzięcia. Właśnie w ten sposób postanowili przywitać wiosnę samorządowcy z Rumi, którzy wraz z przedszkolakami zasadzili miododajne krzewy.

W czwartek pod Miejskim Domem Kultury w Rumi dzieci oraz wychowawcy z niepublicznego przedszkola Iskierka spotkali się z samorządowcami. Zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt wraz z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim poprosili najmłodszych o pomoc w sadzeniu ważnych dla środowiska naturalnego roślin.

– Rok i dwa lata temu sadziliśmy drzewa. Tym razem przy Dworku pod Lipami pojawiły się miododajne krzewy, takie jak: forsycja, oczar, ognik, perukowiec czy budleja. W przyszłości chcemy pójść o krok dalej, może doczekamy się nawet miejskich pasiek – mówi Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Wspólne sadzenie jest też okazją do edukowania najmłodszych. W końcu jesteśmy po to, by wyjaśnić dzieciom, dlaczego obecność roślin oraz pszczół jest niezwykle istotna dla całej ludzkości – podkreśla.

Rośliny miododajne, zwane również pszczelarskimi oraz nektarodajnymi, posiadają barwne, wonne, kwitnące długo i obficie kwiaty. Dostarczają one pszczołom surowca do produkcji miodu – nektaru, spadzi i pyłku. Obecność tych roślin jest szczególnie istotna wiosną i w pierwszej połowie lata.

Akcja została zapoczątkowana w 2017 roku, a jej głównym celem jest propagowanie proekologicznych zachowań wśród najmłodszych mieszkańców Rumi. Inicjatywa jest jednym z działań podejmowanych przez samorząd w zakresie ekologii i edukacji. W ten sposób miasto stara się również zapobiegać sytuacji, w której zabraknie pszczół i konieczne okaże się zapylanie chemiczne.

 

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone