Zamknij
REKLAMA

Rozliczasz PIT w Rumi? Zdobądź nagrodę!

21:20, 04.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Voucher na asortyment kawowo-herbaciany, bon do restauracji, karty podarunkowe na siłownię, zaproszenia do kina, masaż leczniczy, spacer po mieście z przewodnikiem oraz zestawy miejskich gadżetów. Wszystko to czeka na osoby, które rozliczają PIT w Rumi. Wystarczy wziąć udział w zabawie.

Do końca kwietnia należy rozliczyć uzyskane w 2018 roku dochody za pośrednictwem formularza PIT. Magistrat chce nagrodzić rumian, którzy wskazują gminę jako aktualny adres, tym samym zwiększając budżet samorządu i zapewniając środki finansowe na kolejne działania inwestycyjne oraz społeczne.

– Aby móc zgarnąć jeden z zestawów nagród, wystarczy polubić oraz udostępnić post, dodając komentarz o treści „#rozliczamsiewRumi, bo tutaj... (kilka zdań z wyjaśnieniem)”. Zabawa potrwa do końca kwietnia – czytamy na facebookowym profilu Miasto Rumia.

Należy pamiętać, że roczny podatek dochodowy osób fizycznych nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Zgodnie z przepisami aż 38 proc. podatku, który płacony jest przez czynnych zawodowo mieszkańców, może trafić do gminnego budżetu. Fundusze te pozwalają m.in. na realizację nowych dróg, chodników, placów zabaw, obiektów sportowych, a także organizację rozmaitych wydarzeń.

– Aby zapewnić Rumi dodatkowe wpływy do budżetu, należy złożyć PIT do Urzędu Skarbowego w Wejherowie. Na pierwszej stronie formularza, w części B, należy zgodnie z prawdą wskazać Rumię jako aktualne miejsce zamieszkania. Adres zameldowania nie ma znaczenia – instruują urzędnicy. – Jeśli rozliczenie PIT zostało już wysłane, możliwa jest jego modyfikacja za pomocą jednostronicowego dokumentu ZAP-3. Wystarczy go wypełnić, a następnie przesłać do Urzędu Skarbowego w Wejherowie – dodają.

Dzięki wzrastającej świadomości mieszkańców Rumia od kilku lat uzyskuje coraz większe środki z podatku dochodowego od osób fizycznych. W 2016 roku było to niespełna 45,7 miliona złotych, rok później kwota urosła do ponad 50,8 miliona, natomiast w roku 2018 było to już prawie 56,8 miliona.

– Wypełnienie formularza jest bardzo proste, zajmuje tylko chwilę, a jego znaczenie dla rozwoju miasta jest ogromne. Dzięki temu gmina zyska dodatkowe środki finansowe, które będzie mogła przeznaczyć na przedsięwzięcia ułatwiające nam wszystkim życie. Śmiało można powiedzieć, że są to pieniądze, które wracają do mieszkańców – podsumowuje radna Magdalena Mrowicka, przewodnicząca Komisji Finansowo-Budżetowej.

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone