Zamknij
REKLAMA

Będą nagrody za jazdę na rowerze bądź hulajnodze

18:05, 07.05.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Do końca miesiąca potrwa rywalizacja w ramach kampanii „Rowerowy Maj”. Ogólnopolska akcja prowadzona jest między innymi na terenie Rumi, gdzie o atrakcyjne nagrody rzeczowe zabiegają przedszkolaki i uczniowie.

To już czwarta edycja największej kampanii w Polsce, która promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Łącznie w projekcie bierze udział 48 miast. W tym roku po raz pierwszy do programu przystąpiła Rumia. Kampania pilotażowo jest realizowana w dwóch placówkach, tj. Przedszkolu pod Topolą oraz Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego.

Inauguracja kampanii odbyła się w Przedszkolu pod Topolą, gdzie zastępca burmistrza, Piotr Wittbrodt, wręczał dzieciom odblaski, mające poprawić ich widoczność na drodze. Podobna akcja planowana jest również w Szkole Podstawowej nr 1. Dodatkowo do placówek zostały przekazane stojaki rowerowe, co ma usprawnić przebieg programu.

– To dla nas bardzo ważne, aby uczyć dzieci zdrowych nawyków i promować aktywne spędzanie czasu. W tym roku program realizujemy pilotażowo, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku obejmie on wszystkie miejskie placówki – mówi zastępca burmistrza, Piotr Wittbrodt.

Uczestnicy kampanii otrzymali książeczki, w których będą zbierać naklejki przyznawane za każdy przyjazd do placówki edukacyjnej rowerem, ale też hulajnogą, na rolkach, wrotkach lub łączony z podróżą komunikacją miejską bądź samochodem. Najaktywniejsze klasy, oddziały przedszkolne oraz indywidualni uczestnicy otrzymają nagrody.

Kampania potrwa do końca maja, a jej podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród, odbędzie się 15 czerwca podczas festynu stanowiącego zwieńczenie projektu „Rumia oczami dzieci”.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone