Zamknij
REKLAMA

Ciężki sprzęt w akcji. Trwa wyburzanie

13:12, 16.05.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenu pod największą w historii Rumi inwestycję. Od tygodnia trwa wyburzanie budynków znajdujących się przy stacji SKM Janowo.

Tunel łączący dwie części miasta, parkingi, ścieżki rowerowe oraz wiaty autobusowe – to tylko część infrastruktury, która powstanie w ramach realizacji węzła integracyjnego Rumia Janowo. Celem inwestycji jest przede wszystkim usprawnienie ruchu drogowego oraz modernizacja okolicznej infrastruktury.

– Rumia jest podzielona torami kolejowymi, także jest to kluczowa inwestycja dla około 15 tysięcy osób, które korzystając z tunelu. Nie będą musiały objeżdżać miasta dookoła – mówi burmistrz Michał Pasieczny. - Oprócz tego powstanie 250 miejsc parkingowych dla samochodów i parking rowerowy. Mamy nadzieję, że to spowoduje, iż mieszkańcy przesiądą się na kolej miejską.

Oznacza to, że powstanie funkcjonalny i spójny system komunikacji drogowej, a co za tym idzie – zwiększy się liczba pasażerów, a zmniejszą się korki i emisja spalin. Ponadto inwestycję poprzedził remont stacji kolejowej.

Wyburzenia potrwają około dwóch tygodni. W związku z prowadzonymi pracami gmina nie przewiduje żadnych utrudnień dla kierowców na drodze krajowej nr 6. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu.

Na realizację inwestycji gmina zdobyła już ponad 17 milionów złotych unijnego dofinansowania. Pozostałe środki zostały zabezpieczone w wieloletniej prognozie finansowej miasta.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

WwoWwo

10 1

Życzę Rumi żeby ta inwestycja się udała z tunelem bez zwłoki i problemow z technologią jak w Wejherowie! 17:04, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone