Zamknij
REKLAMA

Podwórko Talentów na wagę Waszych głosów

18:37, 17.05.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Internetowe głosowanie, dzięki któremu Rumia może się wzbogacić o Podwórko Talentów Nivea, jest już na półmetku. Obiekt o wartości około 250 tysięcy złotych miałby powstać w Parku Starowiejskim. Rywalizacja jest zaciekła, w związku z czym gmina apeluje do mieszkańców o kolejne głosy.

Do tej pory na terenie całego kraju powstało 40 Podwórek Talentów. Najbliższe znajduje się w Elblągu, gdzie mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie z niego korzystają, zdobywając wiedzę i poprawiając kondycję.

Każde z Podwórek Talentów, dzięki nowoczesnym urządzeniom instalowanym w 3 różnych strefach (sportowej, naukowej i artystycznej) poprzez zabawę kształtuje sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci. Rokrocznie od 2017 roku przybywa ich 20 w całej Polsce.

W tegorocznym głosowaniu, wśród miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców, Rumia znajduje się obecnie na 3. miejscu, gromadząc ponad 10 tysięcy głosów. Obiekt otrzyma tylko 5 gmin, które uplasują się w czołówce. Aby utrzymać tę pozycję do końca głosowania, czyli do 20 czerwca, przedstawiciele Rumi raz jeszcze apelują o głosy.

– Nasza przewaga nad kolejnymi miastami w walce o Podwórko Talentów jest wysoka, ale przestała wzrastać, dlatego musimy być czujni – mówi przewodniczący Rady Miejskiej, Ariel Sinicki. – Dalej, Rumio, walczymy i codziennie głosujemy. Nie dajmy się dogonić i powiększajmy przewagę, aby w końcówce głosowania nie było niespodzianek – apeluje.

Aby pomóc gminie w osiągnięciu celu, wystarczy wejść na stronę www.podworko.nivea.pl, zarejestrować się, wybrać plac zabaw przy Miejskim Domu Kultury w Rumi i każdego dnia oddawać głos. Można też skorzystać ze specjalnej aplikacji o nazwie Podwórko Talentów Nivea 2019.

– Chcemy, aby plac zabaw zlokalizowany w Parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury zmienił swoje oblicze i to bez inwestowania gminnych pieniędzy – podkreśla Ariel Sinicki. – Dzięki udziałowi w tym konkursie, nadgryziony zębem czasu plac zabaw może się stać wyjątkowym obiektem, wyposażonym między innymi w urządzenia do balansowania ciałem, trampolinę czy pole do gry w kapsle oraz twistera – dodaje.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone