Zamknij
REKLAMA

Stworzyli edukacyjny ogród, aby chronić pszczoły

14:05, 21.05.2019 | źródło: UM Rumia
Skomentuj
REKLAMA

Przy Miejskim Domu Kultury w Rumi powstał wyjątkowy ogród edukacyjny pod nazwą „Cztery pory roku”. Założony został po to, aby zwrócić uwagę mieszkańców miasta i okolic na problem, jakim jest wymieranie pszczół.

Oficjalnego otwarcia obiektu dokonali w poniedziałek przedstawiciele władz Rumi wspólnie z przedszkolakami.

– Miałem ogromną przyjemność otworzyć ogród wraz z przedszkolakami, radną Karoliną Rydzewską oraz inicjatorką całego projektu i dyrektorem Miejskiego Domu Kultury, Agnieszką Skawińską – podkreśla Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Uważam, że stworzenie tego obiektu było świetnym pomysłem. To bardzo ważne, by w przystępny sposób uczyć najmłodszych ekologii – dodaje.

Przedszkolaki, które uczestniczyły w otwarciu, były szczególnie zainteresowane życiem pszczół oraz ciekawostkami dotyczącymi miododajnych krzewów. Najmłodsi z uwagą przechodzili od stanowiska do stanowiska, poznając rośliny przypisane kolejnym porom roku. Na zakończenie spotkania odbył się spektakl teatralny pod tytułem „Mała Ojczyzna”, w reżyserii Magdaleny Olszewskiej. Tematem przedstawienia było ratowanie pszczół.

– Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, więc to znakomita okazja, by nasz edukacyjny ogród mógł zaistnieć w świadomości mieszkańców – mówił Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. - Od dawna marzyłam, aby przy MDK-u pojawiło się więcej kwiatów. Zależało mi również na tym, by uświadamiać ludzi, jak ważne są dla nas wszystkich pszczoły.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa realizowana przy rumskim MDK-u. Już od trzech lat w pierwszy dzień wiosny przedstawiciele Urzędu Miasta sadzą wspólnie z przedszkolakami istotne dla środowiska naturalnego rośliny. Teraz stały się one częścią nowo powstałego ogrodu edukacyjnego.

Ponadto zdobycie przez samorząd unijnych środków pozwoliło na stworzenie w Rumi dwóch nowoczesnych kompleksów rekreacyjnych – tzw. zielonych wysp. Pierwszy z nich pojawił się w październiku 2017 roku przy ulicy Różanej, a drugi w maju 2018 roku przy ulicy Topolowej. W ramach inwestycji powstały też karmniki, budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GG

1 2

Pismaki.... Jeśli już chcecie pisać tytuły w formie bezosobowej to piszcie poprawnie..... STWORZONO.... Swoją drogą zastanawiam się dlaczego wszystkie tytuły są pisane w taki sposób..... Idiotyzm.... Napewno tytuł brzmiałby lepiej gdyby y czytelnicy przeczytali w tytule kto stworzył, chyba osoby zasłużył sobie na miano.... Np. Pszczelarze stworzyli, Budowlańcy zbudowali i teraz utopia-policjanci pomogli.... A nie stworzyli...., zbudowali..., pomogli. W mojej ocenie prezentowane przez was(celowo z małej litery w odwecie za lekceważący ton wobec czytelników i bohaterów artykułów) niezbyt zachęcają do "wejścia" w artykuł. Ja gdy czytam takie tytuły to odrazu zapla mi się lampka z napisem :UWAGA PISAŁ PROSTAK. NICZEGO CIEKAWEGO SIĘ NIE DOWIESZ. SZKODA CZASU 23:47, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA