Zamknij
REKLAMA

Potrzebna teleopieka? Już dziś wypełnij formularz!

11:22, 27.01.2020 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Pracownicy Urzędu Miasta w Rumi chcą sprawdzić realne zapotrzebowanie na teleopiekę, czyli bezpłatną usługę umożliwiającą mieszkańcom całodobowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Osoby zainteresowane takim wsparciem proszone są o wypełnienie i złożenie formularza rekrutacyjnego.

Teleopieka jest bezpłatną usługą dającą możliwość całodobowego wezwania pomocy, w sytuacji na przykład zasłabnięcia czy upadku, za pomocą „czerwonego przycisku alarmowego”, którego wciśnięcie uruchamia alarm odbierany w Centrum Operacyjno-Alarmowym.

Usługa ma służyć przede wszystkim osobom w wieku 60+, niepełnosprawnym bądź czasowo lub trwale niesamodzielnym, które pozostają na długie godziny same w domu i obawiają się, że w tym czasie mogą zostać pozbawione pomocy czy też opieki, nawet w nagłej potrzebie. Teleopieka zapewnia takim mieszkańcom wysoki poziom bezpieczeństwa i w znaczny sposób odciąża ich rodziny.

Urząd Miasta Rumi zamierza przystąpić do konkursu, którego efektem byłoby pozyskanie środków finansowych na wprowadzenie usługi na terenie gminy. W przypadku otrzymania przez samorząd dofinansowania na wprowadzenie teleopieki, wszystkie osoby, które zgłosiły zainteresowanie, zostaną poinformowane o możliwości przystąpienia do projektu.

Mieszkańcy zainteresowani korzystaniem z teleopieki proszeni są o złożenie wypełnionego formularza w siedzibie Urzędu Miasta w Rumi, w pokoju 010 (tel. 58 679 65 39 lub 58 679 65 41), w terminie do 7 lutego. Rekrutacja służy rozpoznaniu potrzeb w zakresie teleopieki na terenie Rumi.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone