Zamknij
REKLAMA

„Bursztyn Polskiej Energetyki” dla Rumi

14:00, 22.06.2021 | K.L
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Rumia została nagrodzona „Bursztynem Polskiej Energetyki”. Statuetkę za szczególne zasługi dla rozwoju polskiej energetyki, z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, odebrał Burmistrz Michał Pasieczny, w trakcie IX Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego.

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk stwierdził, że Rumia staje się liderem w dziedzinie energetyki, a władze miasta bardzo poważnie traktują polskie zobowiązania wobec świata i Unii Europejskiej.

Myślę, że Rumia może być znakomitym przykładem dla wielu innych samorządów. Redukcja emisji dwutlenku węgla, podniesienie efektywności energetycznej, zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych – ta kompleksowość jest na tyle wyróżniająca, że warto to docenić. (Mieczysław Struk)

W ostatnich latach Rumia zrealizowała szereg działań, które przyczyniły się do uzyskania tej nagrody, a wśród nich: termomodernizacja szkół podstawowych numer 9 i 10 oraz budynku cmentarza komunalnego, zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w budynkach użyteczności publicznej, modernizacja oświetlenia ulicznego na energooszczędne, a także rozpoczęcie pilotażowego projektu, który polega na stworzeniu funduszu antysmogowego dla właścicieli budynków mieszkalnych.

Burmistrz Rumi - Michał Pasieczny powiedział, że ta nagroda jest dla całego zespołu za wieloletnią pracę.

Zostaliśmy dostrzeżeni, ponieważ udało się zrealizować wiele inwestycji i projektów, między innymi programy KAWKA II czy KAWKA III. Dodatkowo fotowoltaika dla mieszkańców i budynków użyteczności publicznej, solary do podgrzewania wody na obiektach MOSiR-u. Pozyskujemy dodatkowe środki finansowe. Sporo takich działań mamy na koncie. Mocno współpracujemy też z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska przy wsparciu i realizacji programu Czyste Powietrze, aby nasi mieszkańcy otrzymywali dotacje. Praktycznie prowadzimy rumian za rękę, żeby jak najwięcej kopciuchów zniknęło z Rumi. Ogromnie dziękuję pracownikom urzędu za to bardzo szerokie i wielowątkowe podejście do tematu energetyki – podkreśla Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny Gdańsk 2021 odbywał się w Muzeum II Wojny Światowej w dniach 21-22 czerwca br. Wręczenie statuetek za działania na rzecz polskiej energetyki było pierwszym punktem programu, przygotowanego przez Europejskie Centrum Biznesu.

„Bursztyny” otrzymały: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Tauron Polska Energia, Grupa Ekoenergetyka, Enea oraz Rumia. Jak czytamy w uzasadnieniu, samorząd został nagrodzony za konsekwentne i skuteczne działania zwiększające obszar niezależności energetycznej, dbałość o interesy i zdrowie mieszkańców, a także efektywne wykorzystanie środków zewnętrznych.

Źródło: rumia.eu

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%