Zamknij
REKLAMA

Zmieni się brzeg Zagórskiej Strugi

06:00, 24.06.2021 | K.L
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Władze Rumi zapowiedziały rewitalizację kolejnego odcinka brzegowego Zagórskiej Strugi. Modernizacja ma objąć fragment brzegu rzeki zlokalizowany pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową.

Planowana przebudowa nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi znacząco uatrakcyjni przestrzeń publiczną zlokalizowaną w obrębie przygotowywanej inwestycji deweloperskiej. Zgodnie z planem – na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren osiedla – powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku.

Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją brzegu Zagórskiej Strugi nastąpi po uruchomieniu budowy osiedla „Rumia Centralna”, co jest planowane na wiosnę 2022 roku. Do tego czasu przygotowywany będzie projekt.

Jest to czwarty odcinek brzegu rzeki, który przejdzie modernizację. Urząd Miasta Rumi ubiega się o dotacje na realizację kolejnych tego typu inwestycji w ramach dwóch programów. Jeśli uda się zdobyć dofinansowania, zrewitalizowane zostaną następne tereny biegnące wzdłuż Zagórskiej Strugi. 

Źródło: rumia.eu

 

 

 

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RumianinRumianin

2 0

I powstaną kolejne wieżowce, zabetonują resztki zieleni. No a drogi oczywiście nie zostaną rozbudowane. Cudowny pomysł. 11:23, 25.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%