Zamknij
REKLAMA

W Rumi zbierali krew już 3. raz

07:00, 27.07.2021 | K.L
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Na ten rok Rumia zaplanowała cztery zbiórki krwi. W minioną sobotę 24 lipca odbyła się już trzecia akcja i zakończyła się sukcesem - zebrano 36 450 mililitrów krwi.

Mimo okresu wakacyjnego na apel odpowiedziało 127 potencjalnych dawców, z czego 81 mogło się podzielić życiodajnym płynem, z czego dla 25 zrobiło to pierwszy raz. Tak jak poprzednie i ta akcja odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a zebrany materiał trafił do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Obowiązywały telefoniczne zapisy na konkretną godzinę, zasłanianie ust i nosa, mierzenie temperatury, wypełnianie dodatkowej ankiety - to oczywiste w obecnym czasie środki ostrożności.

Wszyscy dawcy otrzymali w podziękowaniu standardowe zestawy podarunkowe od RCKiK oraz miejskie gadżety. Wśród honorowych dawców był również wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt, który podziękował wszystkim uczestnikom tej społecznej akcji.

(...) Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy pomimo upału i wakacyjnych planów, odpowiedzieli na nasz apel i podzielili się życiodajnym płynem. Dziękuję również całemu personelowi RCKiK w Gdańsku i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zbiórki. Razem ratujecie ludzkie życia.

Czwarta zbiórka jest zaplanowana na 2 października.

Źródło: rumia.eu

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%