Zamknij
REKLAMA

Razem wypełnili dwa autobusy

08:30, 12.10.2021 | M.F
Skomentuj fot.rumia.eu
REKLAMA

„Podziel się mocą, która płynie w twoich żyłach"- takie hasło przyświecało akcji oddawania krwi. Oprócz miłego wspomnienia z pomagania innym, dawcy otrzymali upominki i gadżety.

Ta zbiórka była już niestety ostatnią w roku, ale nie ma co się martwić. Z powodu pandemii organizatorzy byli zmuszeni do zachowania szczególnych środków ostrożności, dlatego obowiązywały telefoniczne zapisy na konkretną godzinę, potencjalnym dawcom mierzono temperaturę oraz proszono ich o wypełnienie dodatkowego formularza. Uczestnicy akcji byli także zobowiązani do zasłaniania ust i nosa.

W sobotę 9 października na parkingu MOSiR-u, gdzie czekały dwa krwiobusy, zjawiło się 82 potencjalnych dawców, z czego 64 osobom udało się przejść badania lekarskie i podzielić życiodajnym płynem, a 16 społeczników robiło to po raz pierwszy. Ostatecznie udało się zebrać 28 800 mililitrów krwi. Każdy dawca otrzymał w podziękowaniu standardowe zestawy podarunkowe oraz specjalne kubki wielorazowego użytku.

Podczas wszystkich tegorocznych miejskich zbiórek krwi w Rumi udało się zebrać łącznie 151,2 litra krwi. Kolejna akcja została zaplanowana na styczeń 2022 roku i odbędzie się w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

źródło: rumia.eu

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%