Zamknij
REKLAMA

Nowe boisko w Rumi

16:00, 12.05.2022 | M. F.
Skomentuj fot. UM Rumia
REKLAMA

Na nieużywanym terenie między parkiem Starowiejskim a miejskim stadionem powstanie trawiaste boisko. Prace związane z tą inwestycją powoli nabierają tempa.

Sprawy związane z własnością zostały już uregulowane. MOSiR Rumia, który otrzymał teren pod inwestycje zlecił również inwentaryzacje roślinności oraz dendrologiczną ocenę drzew i krzewów. Po niestwierdzeniu przeciwwskazań do usunięcia roślin kolidujących z planem zagospodarowania terenu zostaną one wycięte.

Pomysł na spożytkowanie tego miejsca pojawił się już w Budżecie Obywatelskim, kiedy swój projekt zgłosił radny Marcin Kaczmarek. Jego plan zakładał powstanie tam boiska do plażowej piłki siatkowej i małego zielonego boiska. Wizji tej jednak nie udało się spełnić, gdyż nie przeszła do etapu realizacji w Budżecie, a teren przekazano rumskiemu MOSiR-owi do prowadzenia na nim działalności sportowo-rekreacyjnej. Oddanie inwestycji do użytku prawdopodobnie nastąpi w drugiej połowie tego roku.

Burmistrz Michał Pasieczny zaproponował, aby powstało tam boisko do gier zespołowych o powierzchni 55 na 70 metrów, z trawiastą nawierzchnią i możliwością korzystania z naszego zaplecza socjalnego. Taka decyzja zapadła w związku z dostępnością obiektów dla klubów i stowarzyszeń sportowych trenujących w naszym mieście, a zapotrzebowanie na kolejne boisko trawiaste jest ogromne. W mieście funkcjonują liczne kluby prowadzące treningi piłki nożnej i rugby. Stowarzyszenia te posiadają wiele grup młodzieżowych, w tym dziewczęcych. Nie brakuje też grup seniorskich – mówi Jolanta Król, dyrektor jednostki.

Źródło: UM Rumia

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%