Zamknij
REKLAMA

Budowa Węzła Kwiatowa rozpoczęta

10:08, 26.06.2017 | RaF
REKLAMA
Skomentuj

To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w mieście, która będzie miała ogromny wpływ na komunikację zbiorową i sytuację na drogach.

Prace rozpoczynają się już dziś, w poniedziałek 26 czerwca. W ramach inwestycji powstanie metropolitalny węzeł integracyjny oraz tunel w ciągu ulicy Kwiatowej w Wejherowie.

Inwestycja została podzielona na cztery etapy, a planowane zakończenie pierwszego etapu to maj 2018 r. W ramach pierwszego etapu przewidziana jest przebudowa ulicy 10 Lutego i części ulic: Kopernika, Dworcowej i Kwiatowej wraz z Placem Piłsudskiego przed dworcem PKP.

W związku z pracami kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami – z ruchu wyłączona zostanie ul. 10 Lutego (od skrzyżowania z ul. Kopernika do Placu Piłsudskiego) wraz z pierwszym odcinkiem ul. Kwiatowej (do posesji nr 1). Realizowane będą prace rozbiórkowe, sieciowe – wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, gazowe oraz prace drogowe. W tym czasie będzie możliwy przejazd przez teren budowy od ul. Dworcowej do ul. Kwiatowej przez autobusy PKS i samochody zaopatrzenia.

W dalszej części pierwszego etapu wyłączona zostanie część ul. Dworcowej, ul. Kwiatowa (do skrzyżowania z ul. Zachodnią) oraz Plac Piłsudskiego. W tym okresie zostaną rozpoczęte prace związane z pracami rozbiórkami oraz sieciami. Przez cały czas trwania prac budowlanych zapewniony będzie dojazd samochodów zaopatrzenia.

- Inwestycja została podzielona na etapy, aby nie było konieczności zamykania wszystkich ulic i przejazdu kolejowego jednocześnie, co byłoby niezwykle uciążliwe dla mieszkańców – mówi Beata Rutkiewicz. – Takie rozwiązanie zapewni częściową komunikację w mieście.

 

Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa:

- Połączenie bezkolizyjne łączące północną i południową część miasta to bardzo ważna inwestycja. Usprawnienie i bezpieczeństwo ruchu mieszkańców Wejherowa od wielu lat jest dla mnie jednym z priorytetów. Chcę rozwiązać problem poruszania się po mieście. Strategiczne połączenia drogowe, które właśnie powstają, zapewnią komunikację w mieście na całe lata. Budując węzły integracyjne, które zapewnią bezkolizyjne połączenie dwóch części miasta, wybiegamy daleko w przyszłość w rozwoju Wejherowa. Celem tych inwestycji jest zmniejszenie obciążenia dróg ruchem samochodowym zwiększając jednocześnie udział w transporcie publicznym.

 

 

 

(RaF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone