Zamknij
REKLAMA

Gmina Luzino "spisuje się" na medal

08:07, 05.05.2021 | R.L
Skomentuj
REKLAMA

Minął pierwszy miesiąc Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. W kwietniu można było dokonać jedynie samospisu przez internet. Teraz będą też inne możliwości. Urzędnicy Gminy Luzino podsumowali dotychczasowy przebieg Narodowego Spisu w swojej gminie.

Gmina Luzino "spisała się" do tej pory na medal. W ostatni weekend w ramach NSP Ludności i Mieszkań spisało się ponad 80 rodzin tej gminy. Ogólny stan od początku trwania NSP do dnia 3 maja wyniósł 565 zakończonych formularzy spisowych, co stanowi 13,06% wszystkich podlegających spisowi mieszkań w gminie Luzino. Tym samym gmina wyprzedza średnią krajową, która wynosi 11,03% spisanych mieszkań w Polsce.

Od dziś – 4 maja,  rozpoczynają pracę rachmistrzowie telefoniczni, którzy będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. Bezpośrednie wywiady w domach będą realizowane w późniejszym terminie. Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 lub poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/. W dalszym ciągu można też dokonywać samospisu przez Internet. Wskazana jest też rodzinna pomoc osobom starszym w spisaniu się.

Przypominamy, że urzędy gmin dysponują specjalnym stanowiskiem komputerowym do dokonania samospisu. W Luzinie też jest takie stanowisko, można przyjść jeżeli w domu nie ma sprzętu, czy dostępu do internetu. Pod numerem telefonu 58 678 20 68 można zasięgnąć informacji.

Ważne dla uczestników loterii Narodowego Spisu! Pozyskany kod należy zarejestrować na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Pierwsze losowanie nagród już 7 maja.

(R.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Nordowy KaszubNordowy Kaszub

2 0

Ja spisałem się już w Lany Poniedziałek. Zaznaczyłem też udział w loterii. Ale przede wszystkim zadeklarowałem bezwyznaniowość 13:50, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%