Zamknij
REKLAMA

Sprzątanie Świata w Bojanie

11:15, 15.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. pixabay
REKLAMA

W najbliższy weekend 17-19.09.2021 r. odbywać się będzie akcja Sprzątanie Świata, w tym roku pod hasłem „Myślę więc nie śmiecę!”. Do wspólnego sprzątania zaprasza swoich mieszkańców sołectwo Bojano.

Do akcji Sprzątania Świata co roku chętnie włączają się szczególnie placówki oświatowe, ale coraz częściej organizowane są też z tej okazji imprezy sołeckie i gminne. I tak, do aktywnego uczestnictwa w Ogólnopolskiej Akcji - SPRZĄTANIA ŚWIATA zaprasza swoich mieszkańców sołectwo Bojano:

Zbieramy wspólnie śmieci przy pomocy rodzin, sąsiadów już od piątku - we własnym zakresie - okolice naszych domostw i lasów, a kończąc z nami w sobotę. Zbiórka  18.09  w centrum Bojana - przy szkole podstawowej od godz. 12.00-14.00. Po sprzątaniu związane worki zostawiamy oparte o siebie we wskazanych przez  sołtysa miejscach. Zasadzimy też symboliczne drzewko na terenie szkoły i porozmawiamy o dbałości o naszą okolicę. Niech  Bojano będzie miłe i czyste.

Do zobaczenia w sobotę.

Zaprasza  Rada Sołecka, Sołtys wsi Bojano, Dyrekcja Szkoły w Bojanie oraz Wójt Gminy Szemud

Organizacją akcji w Polsce zajmuje się od lat Fundacja Nasza Ziemia, której misją jest dążenie do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacji do działań służących jego ochronie. Fundacja wytycza kierunek akcji oraz rejestruje chętne instytucje i partnerów uczestniczących w tym wspólnym przedsięwzięciu, które obok kwietniowego Dnia Ziemi przyczynia się do tego, że Polacy sprzątają po sobie Polskę, uczą się żyć w zgodzie z przyrodą, zmieniają swoje nawyki na te, które pozwalają oszczędzać i chronić zasoby naszej Ziemi.

A więc - "Razem posprzątajmy Polskę wzdłuż i wszerz!" w nadchodzący weekend. Bojano już się organizuje.

 

 

 

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%