Zamknij
REKLAMA

Pokazy strażackie w SP w Niepoczołowicach

08:00, 21.10.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

W miniony wtorek strażacy z OSP Linia udali się z wizytą do Szkoły Podstawowej w Niepoczołowicach. Przeprowadzili pokazy z ratownictwa, pierwszej pomocy i zachowania w sytuacjach kryzysowych. Zainteresowanie dzieci i młodzieży było bardzo duże. Młodzież chętnie uczestniczyła w praktycznych zajęciach.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas 1-3 oraz 4-6 z niepoczołowickiej podstawówki. Strażacy z OSP w Lini omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Młodzież miała również możliwość wykonania ćwiczenia RKO na fantomie osoby dorosłej oraz niemowlaka. Zaprezentowano również wykorzystanie urządzenia AED, które użyte we właściwy sposób bardzo pomaga przy udzielaniu pierwszej pomocy. Młodzież chętnie i z zaciekawieniem uczestniczyła w warsztatach.

Mając na uwadze fakt, że od niedawna na naszym terenie nie funkcjonuje już numer alarmowy 998, strażacy przypomnieli młodzieży o numerze 112, dzięki któremu połączą się z centrum powiadamiania ratunkowego, które udzieli podstawowych wskazówek w sytuacjach kryzysowych oraz powiadomi wszelkie wymagane służby aby udzielić pomocy poszkodowanym. 

W imieniu zarządu jednostki oraz wszystkich członków serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych warsztatach przeprowadzanych przez naszą jednostkę. (OSP LInia)

Źródło: osplinia.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%