Zamknij
REKLAMA

Powstanie Park Centralny

14:00, 23.01.2018 | UM/D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Znamy zwycięską koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Parku Centralnego wzdłuż alei Marszałka Piłsudskiego w Gdyni. Do udziału w konkursie zgłoszono trzy prace. Wygrał projekt biura architektonicznego Arch-Deco.

Najważniejsi w przestrzeni mają być piesi i brak ruchu kołowego. Pojawi się dodatkowa zieleń, która będzie izolacją od hałasu ulic i podkreśli podział na strefy funkcjonalne. Zaplanowano część terenów zielonych w taki sposób, by można było poleżeć na kocu, zrelaksować się bez sąsiedztwa ze strefą aktywnego wypoczynku. Nie zabraknie zbiornika wodnego z fontannami i możliwością przekształcenia w ślizgawkę. Zwiększy się liczba ławek i siedzisk dla osób z różnymi potrzebami. W koncepcji jest miejsce na tor dla rolkarzy i biegaczy. Zaplanowano podziemny parking na 270 miejsc. Powiększy się strefa zieleni, która zajmie parking przed urzędem i skwerek z choinką. Przy budynku uniwersytetu powstanie przejście dla pieszych. Przystanek przy ul. Świętojańskiej zostanie przesunięty a  powstanie tam strefa bezpieczeństwa dla pieszych. Cały teren będzie objęty monitoringiem kamer i pojawi się oświetlenie, poprawiające bezpieczeństwo.


–Do koncepcji Parku Centralnego podchodziliśmy z jasno sprecyzowanymi założeniami. Zależało nam, by przestrzeń miejska wzbogaciła się o miejsce, które mieszkańcy będą odwiedzać z przyjemnością. W parku mają złapać chwilę wytchnienia, wypocząć w sposób, który lubią najbardziej: wypić kawę czy pojeździć na rolkach – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Zwycięzca konkursu, firma Arch-Deco otrzymała nagrodę w wysokości 30 tys. zł i zostanie zaproszona do udziału w negocjacjach na wykonanie dokumentacji projektowej.  Szacowany koszt całej inwestycji ocenia się na około 35 mln zł. Park powinien być gotowy do końca 2020 roku. Wszystkie trzy projekty można oglądać w gdyńskim InfoBoksie do końca lutego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jhojho

0 0

no tak - zlikwidowac boiska i skatepark by psy miały gdzie sr,,,,c 08:47, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone