Zamknij
REKLAMA

172 Mieszkań Plus w Gdyni

16:00, 23.01.2018 | UM/D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Gdynia.pl

Na Kaczych Bukach w Gdyni powstaną 172 mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W pierwszym budynku stanu surowego podniesiono uroczyście wiechę. dzięki czemu mieszkania mają być gotowe pod koniec roku.

W ramach programu Mieszkanie Plus budowane są dostępne cenowo mieszkania w miastach, w których od dekad nie pojawiały się nowe projekty mieszkaniowe.

–Cieszę się, że Gdynia jest pierwszym dużym polskim miastem, w którym rozpoczyna się budowa w ramach programu Mieszkanie Plus. Oferta BGK Nieruchomości skierowana jest do niezwykle istotnej, z punktu widzenia rozwoju i życia miasta, grupy mieszkańców – mówił prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Spółka ISN wraz BGKN planują kontynuację i rozwój programu Mieszkanie Plus w Gdyni. W opracowaniu są kolejne realizacje zlokalizowane w dzielnicy Kacze Buki. W budynkach będzie mogło osiedlić się kilkuset nowych mieszkańców, których do tej pory nie było na to stać. Program jest skierowany do osób, których zarobki są zbyt niskie, aby otrzymać od banku kredyt hipoteczny, lecz nie przysługuje im jednocześnie mieszkanie komunalne. Prawdopodobnie czynsz nie przekroczy 20 złotych za metr kwadratowy powierzchni, będzie też możliwość najmu z docelowym wykupem lokalu.

Realizacja całej inwestycji w Gdyni ma potrwać 18 miesięcy i zakończy się jeszcze przed końcem 2018 roku. Mieszkania powinny być gotowe w stanie deweloperskim. 172 lokale o różnej powierzchni znajdą się w czterokondygnacyjnych blokach. Powstanie też 224 miejsc parkingowych. Wszystko zmieści się na gruntach o powierzchni 1,5 hektara. Za realizację inwestycji w Kaczych Bukach odpowiada spółka ISN.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone