Zamknij
REKLAMA

Są już wyniki budżetu obywatelskiego

14:42, 11.04.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Redy postawili na poprawę bezpieczeństwa i budowę placów zabaw. Ogłoszone zostały wyniki głosowania drugiej edycji redzkiego budżetu obywatelskiego.

W sumie pod głosowanie poddano osiemnaście wniosków. Najwięcej, bo 367 głosów, zdobył projekt dotyczący remontu chodnika w ciągu ul. Długiej. Na drugim miejscu uplasował się wniosek związany z rozbudową placu zabaw w dzielnicy Betlejem, na który zagłosowało w sumie 360 osób. Trzeci w kolejności jest projekt budowy placu zabaw dla dzieci i młodzieży w dzielnicy Reda Ciechocino – 297 głosów. Dzięki aktywności mieszkańców, w Redzie powstanie też park dla psów, a także bezpieczny przystanek autobusowy przy Szkole Podstawowej nr 6.

Wysoka frekwencja

- W porównaniu z poprzednią edycją frekwencja podczas głosowania była wyższa – zapewnia Hanna Janiak, sekretarz Urzędu Miasta w Redzie. - W ubiegłym roku w głosowaniu uczestniczyło około 1500 osób, a teraz głosów było o ponad tysiąc więcej. Wzrost frekwencji może być efektem zmiany sposobu oddawania głosów. Głosować można było wyłącznie elektronicznie. Niosło to za sobą pewne utrudnienia, ale urzędnicy cały czas służyli mieszkańcom pomocą i informacją.

Łączny, szacunkowy koszt realizacji zadań wyniesie blisko 250 tys. zł. Realizacja pomysłów inwestycyjnych mieszkańców ma zakończyć się w tym roku.

 

Będzie kolejna edycja

Od wtorku, czyli 17 kwietnia, można zgłaszać pomysły, które miasto będzie realizowało w 2019 roku. Podczas trzeciej edycji redzkiego budżetu obywatelskiego nastąpi synchronizacja terminu głosowania z pozostałymi miastami Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

- Zasady składania wniosków pozostają bez zmian – zapewnia Hanna Janiak. - Propozycje inwestycji i działań prospołecznych zgłaszać można osobiście w Urzędzie Miasta lub elektronicznie za pomocą strony redzkiego budżetu obywatelskiego. Liczymy na pomysłowość i aktywność mieszkańców. Warto zaznaczyć, że trzecia edycja redzkiego budżetu obywatelskiego to też szansa na realizację projektów, które wcześniej nie zostały wybrane do wykonania.

Przypomnijmy, że budżet obywatelski funkcjonuje również na terenie Rumi i Wejherowa. Mieszkańcy powyższych miast zazwyczaj stawiają przede wszystkim na rekreację i bezpieczeństwo.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone