Zamknij
REKLAMA

Odnowiona remiza została oddana do użytku

07:29, 15.05.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie została rozbudowana i ocieplona. Oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanego obiektu odbyło się w poniedziałek.

W uroczystości przekazania remizy strażakom uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Oprócz miejscowych radnych i włodarzy miasta w Redzie pojawili się również członkowie Zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, którzy wcześniej dokonywali przeglądu realizacji pakietu inwestycyjnego w zakresie termomodernizacji.

- Od każdej gminy i każdego świadomego obywatela zależy przyszłości następnych pokoleń – mówił do zebranych Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - To właśnie w tym przejawia się solidarność międzypokoleniowa. Zgodnie z jej założeniami Reda, Rumia i inne miasta Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot realizują inwestycje termomodernizacji, starając się, żeby obiekty publiczne zużywały mniej energii cieplnej. W tym przypadku chodzi nie tylko o oszczędności, ale i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie wyniosła ponad 1,3 mln zł. Inwestycja zrealizowana została przy wsparciu z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wartość unijnego dofinansowania wyniosła około 600 tys. zł.

- To, co zostało tutaj zrobione, jest efektem pracy i zaangażowania wielu osób – zaznaczał Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - W ramach inwestycji przeprowadzona została nie tylko termomodernizacja budynku, ale i jego przebudowa. Tym samym udało nam się wrócić do historycznego kształtu tego obiektu, dzięki czemu obecnie jest to budynek, który może stanowić jedną z wizytówek naszego miasta.

W wyniku inwestycji poprawie uległ stan techniczny remizy, a w szczególności parametry przepuszczalności ścian zewnętrznych oraz stolarki okiennej, co pozwoli na uzyskanie optymalnej temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Istotnym czynnikiem przedsięwzięcia jest poprawa walorów estetycznych przestrzeni publicznej w Redzie. Inwestycja realizuje postanowienia zawarte w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone